SonTakip

Valorant oyuncularına Windows 11 kısıtlaması!

Windows 11 kullanan Valorant oyuncuları girişlerde problem yaşıyor. Riot Games güvenlik önlemlerini artırıyor! Windows 11 kullanıcıları için bu …

Valorant oyuncularına Windows 11 kısıtlaması!

Windows 11 kullanan Valorant oyuncuları girişlerde problem yaşıyor. Riot Games güvenlik önlemlerini artırıyor! Windows 11 kullanıcıları için bu tedbirler çok önemli.

Windows 11, nihayet 5 Ekim‘de piyasaya sürülüyor ve genel olarak güçlü bir bilgisayarlara ihtiyaç duymamızın yanında, güvenli bilgisayarlara da ihtiyacımız olacak. Microsoft topluluğundaki en sıcak konulardan biri de, Windows 11‘i Windows Update aracılığıyla indirerek bilgisayarlara kurup kuramayacağı. Bununla ilgili hala birçok kullanıcının kafası karışık. Bu tür haberler devam ederken Riot Games bir güncelleme yayınladı ve Windows 11 kullanıcıları Valorant oyununa giremediler.

Oyuncular Valorant’a giremediler

Windows 11 Build 22000.176 ve Build 22449 güncellemelerinden sonra bazı kullanıcılar Riot Games’e ait olan Valorant’ı oynayamadıklarını bildirdiler. kullanıcılar oyuna girmeye çalıştıklarında “Riot Games’in Valorant’ı, TPM (Güvenilir Platform Modülü) 2.0 ve Güvenli Önyükleme olmayan Windows 11 bilgisayarlarda desteklemiyor.” mesajı ile karşılaştılar.

Riot Games kısa süre önce Vanguard hile önleme sistemini Windows 11’de TPM 2.0 ve Güvenli Önyüklemeyi zorunlu kılmak için güncellemişti. Vanguard hile önleme yazılımı Valorant ile birlikte geliyor ve arka planda çalışan işlemleri denetleyen güçlü bir hile önleme yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Bu güncelleme şimdilik sadece Windows 11 ve Valorant içinde uygulanıyor. Kullanıcılar, yeni işletim sisteminin gereksinimlerini karşılamayan Windows 10 bilgisayarlarda çalıştırmaya devam edebilecek. Ayrıca Yapılan açıklamada Microsoft, hata mesajının Windows 11 güncellemesiyle hiçbir ilgisi olmadığını da açıkladı.

Valorant’ı Windows 11’de TPM olmadan çalıştırabilir miyiz?

Eğer bilgisayarınızda TPM modülü varsa rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, TPM en az 2016’dan bu yana Windows 10 için bir gerekliliktir, bu nedenle bilgisayarınızda zaten bu güvenlik özelliği bulunma ihtimali yüksektir. BIOS menüsünden etkinleştirilmesi gerekiyor.

Hile önleme yazılımıyla bilgisayar korsanlarını ve dolandırıcıları hedef alan tek şirketin Riot olmadığını belirtmekte fayda var. Fortnite’s Easy Anti-Cheat gibi popüler hile karşıtı sistemlerin de Windows 11’de TPM 2.0 ve Secure Boot’u uygulamaya başlaması mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası