SonTakip

Uygun fiyatlı Android telefonlar için yeni düzenleme

Google’dan yeni ve uygun fiyatlı Android telefonlar için ilginç bir zorunluluk kararı gelebilir. Bu karar, özellikle ülkemizde bütçe dostu olarak …

  Uygun fiyatlı Android telefonlar için yeni düzenleme

  Google’dan yeni ve uygun fiyatlı Android telefonlar için ilginç bir zorunluluk kararı gelebilir. Bu karar, özellikle ülkemizde bütçe dostu olarak tanımlanan Android telefonlara ilgi duyan kullanıcıları ilgilendiriyor.

  Yeni ve uygun fiyatlı Android telefonlar adına neler değişecek?

  5 Aralık 2017 tarihinde piyasaya sürülen Android Go Edition, özellikleri pek yüksek olmayan bütçe dostu Android telefonlar için geliştirildi. Bu yazılım ilk olarak 1 GB ve 1 GB’ın altında RAM özelliğine sahip olan modellere hizmet etmek üzere tasarlanmıştı.

  1 GB ve 1 GB altı uygulaması daha sonra 2 GB ve 2 GB altı RAM şeklinde değiştirildi. Bu yazılımdan şu anda Android 8.1 Oreo, Android 9.0 Pie ve Android 10 kullanıcıları yararlanabiliyor. Google’ın Android 10 ve Android 11 için aldığı yeni karar çok konuşulacak gibi duruyor.

  Google’ın Android Go Edition’ın bütçe dostu Android modelleri adına bir zorunluluk hâline getirilmesi için çalışmalara başladığı iddia edildi. 24 Nisan 2020 tarihli “Android Go Edition Cihaz Yapılandırma Kılavuzu” isimli bir belge sızdırıldı.

  Bu kılavuzda yazanlar, arama motoru devinin Android Go Edition’ı 2 GB veya 2 GB altı RAM özelliğine sahip olan Android cihazları için zorunlu kılacağını gösteriyor. Belgedeki taslak metinde yer alan yönergeler şu şekilde:

  512 MB RAM özelliğine sahip olan cihazlar (güncellemeler de dahil), Android 11 ve Google Mobil Hizmetleri için uygun değildir. Google’ın mobil hizmetleri, bu telefonlara önceden yüklenemez.
  Android 11 ile piyasaya sürülen yeni telefonlarda 2 GB veya 2 GB altı RAM özelliğine sahip olanların Android Go sürümünü kullanması zorunludur.
  2020 yılının dördüncü çeyreğinden başlaması şartıyla, Android 10 ile piyasaya sürülen yeni telefonlarda 2 GB veya 2 GB altı RAM özelliğine sahip olanların Android Go sürümünü kullanması zorunludur.
  — İlgili kriterlere ve belirtilen tarihlere uymayan, 2 GB RAM özelliğine sahip olan ve Google Mobil Hizmetleri ile donatılan Android modeller; güncellemeler aracılığı ile Android Go sürümünü kullanmamalıdır. Bu telefonlar, Android Go yazılımına ihtiyaç duymadan, Android 10 veya Android 11 sürümünü kullanabilir.

  Android Go Edition kullanımı yaygınlaşacak

  512 MB RAM altyapısına sahip olan Android telefonlar ne yazık ki Android 11 için yayımlanan Google Mobil Servisleri ile çalışamayacak. Bu telefonların ömrü neredeyse tamamen bitti diyebiliriz.

  Google cephesinden bu konu hakkında henüz bir açıklama gelmedi. 3 ay önce hazırlanan taslakta bulunan bazı maddeler değişmiş olabilir. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası