SonTakip

USB-C 2.1 ile güç aktarımı iki katına çıkacak

USB-C sunduğu yüksek hızlı bağlantı ve yüksek güç aktarımı ile bir standart haline geldi. Yeni sürümleri ile daha da iyi hale gelen USB-C, 2.1 …

USB-C 2.1 ile güç aktarımı iki katına çıkacak

USB-C sunduğu yüksek hızlı bağlantı ve yüksek güç aktarımı ile bir standart haline geldi. Yeni sürümleri ile daha da iyi hale gelen USB-C, 2.1 versiyonu ile güç aktarımını 2 katına çıkarmayı hedefliyor. USB-C 2.1 sürümü ile artık dizüstü bilgisayarlarda büyük adaptörler ve kalın kablolar taşımanıza gerek kalmayacak.

USB-C 2.1 sürümü ile güç aktarımı 100 W’dan 240 W’a çıkacak

USB Implementers Forum (USB-IF) bir USB-C kablosu üzerinden gönderebileceğiniz gücü ikiye katlayarak 240 W‘a çıkarmaktan daha fazlası olduğunu duyurdu. 240 W’lık bir güç aktarımı ile oyun için geliştirilen dizüstü bilgisayarlar dahil birçok taşınabilir cihaz yüksek güç ihtiyacını karşılayabilecek. Yeni USB-C sürümünden önce güç aktarımı 100 W‘ı biraz aşıyordu. Bu yüzden akıllı cihaz endüstrisini biraz geride tuttuğu belirtiliyor. USB-C 2.1 ile donanımlı bir dizüstü oyuncu bilgisayarına bile güç sağlayabilecek.

USB-IF‘in verilerine göre, özelliklerden faydalanabilmek için yeni sürüm USB-C şarj cihazlarına ve kablolarına ihtiyacınız olacak. USB-IF, USB-C 2.1 kablolarının, “Genişletilmiş Güç Aralığı” veya EPR olarak adlandırıldığını belirtiyor. Tüm EPR kabloları, bir tanıma sahip olacak. Bir kablonun EPR’a uyumlu olduğunu anlayabilmeniz için 5A ve 50V olarak tanımlanacak. 240 W ne kadar yüksek olsa da bazı “egzotik” cihazlar 330W ‘lıkgüç kaynağına ihtiyaç duyuyor. Bu cihazların da genellikle birden fazla güç kaynağı olabiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası