SonTakip

Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!

ShiftDelete.Net ailesi olarak akıllı ulaşımda gelecekte Türkiye’yi nelerin beklediğini T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘na …

Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!

ShiftDelete.Net ailesi olarak akıllı ulaşımda gelecekte Türkiye’yi nelerin beklediğini T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu‘na sorduk. Teknolojiyi ulaşımla birlikte birleştirerek ileride çok daha farklı yapıların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Akıllı ulaşımda Türkiye‘yi neler bekliyor?

Akıllı ulaşımda Türkiye’yi neler bekliyor?

Teknolojiyi ve ulaşımı birleştirerek, ileride akıllı ulaşım konusunda Türkiye’de neler olacağını öğrenmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız videoya göz atmanızı öneriyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, gelecekte akıllı ulaşımda neler olabileceğini anlattığımız video ile sizleri baş başa bırakalım.

Videoda da gördüğünüz gibi gelecekte ulaşım ve teknoloji birleşerek, bambaşka noktalara ilerleyecek ve bu sayede akıllı ulaşım ortaya çıkacak. Tabi unun için büyük ve dikkatli çalışmalar yapılması gerekiyor. Akıllı ulaşımla birlikte otoyollar üstünde 208 adet olay algılama sistemine sahip kamera bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve Eylem Belgesi Planı‘da açıklandı.

Türkiye’nin akıllı ulaşımda gelecekte neler yapacağına dair siz neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası