SonTakip

Ulaşılabilir giyilebilir cihazlar: Xiaomi Mi Band serisi evrimi

İlk akıllı saatler ve bilekliklerin ardından önemli bir süre geçti ve bu cihazlar oldukça gelişti. Akıllı saatlerin karşısında uygun fiyatlı …

Ulaşılabilir giyilebilir cihazlar: Xiaomi Mi Band serisi evrimi

İlk akıllı saatler ve bilekliklerin ardından önemli bir süre geçti ve bu cihazlar oldukça gelişti. Akıllı saatlerin karşısında uygun fiyatlı giyilebilir cihazlar olarak kendisini gösteren akıllı bileklikler, özellikle Xiaomi ile daha bi popüler hale geldi. Uygun fiyatı, tasarımı ve sunduğu özellikler ile kullanıcıların beğenisini toplayan Mi Band serisinin geçtiği yolları sizler için derledik. İşte Xiaomi Mi Band serisi evrimi ve akıllı bileklikler:

Xiaomi Mi Band serisi evrimi nasıl oldu?

Xiaomi imzalı ilk Mi Band modeli 2014 yılında karşımıza çıktı. Xiaomi Mi Band olarak adlandırılan bu ilk model ilginç bir şekilde sadece el bileğine değil; ayak bileğine ve boyna bile takılabiliyordu. Bileklik, daha sonra Mi Health ile değiştirilen ve yalnızca Android 4 tabanlı cihazlarla uyumlu olan Mi Fit uygulamasıyla çalışıyordu.

Yukarıdaki gibi görünen ilk Xiaomi Mi Band modeli, çok az uygulama ve özelliğe sahip olmasına rağmen çok uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekmişti. O dönemde yalnızca Android cihazlarda kullanılan bu bileklik, 13 dolara satıldığı için popüler olmuştu. Cihazda şu anki gibi gelişmiş ekran kontrolü yoktu ve mobil uygulaması üzerinden aktivite takibi yapılabiliyordu.

Bir sonraki model, 2015 yılında piyasaya sürülen Mi Band 1S veya Mi Band Pulse adlandırmasıyla çıkan cihazdı. İlk modele kıyasla ek olarak sahip olduğu şey, bilekliğin altındaki bir kalp atış hızı sensörü, bu nedenle cihazın boyutu daha küçük hale gelmişti.

Mi Band Pulse, ilk Mi Band gibi adımları, mesafeyi izliyordu ve yakılan kaloriyi; gram ve yağ miktarını tahmin edebiliyordu elbette bunları mobil uygulaması üzerinden görebiliyordunuz. Aynı zamanda yürüyüşünüzü ve koşmanızı aktif zaman bloklarına bölerek; saatlik, günlük, haftalık ve aylık grafikler sunabiliyordu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası