Uber’in otonom araçları onlarca kazaya karışmış

  • 08 Kasım 2019
  • 111 kez görüntülendi.
Uber’in otonom araçları onlarca kazaya karışmış

Uber otonom araçlar kullanarak bir taşımacılık ağı oluşturmak istiyordu. Uzun zamandır bununla ilgili çalışmalar gerçekleştiren Uber, geçen yıl ölümcül bir kazaya karışmıştı. Mart 2018’de kazaya karışan şirketin test aracı, otonom bir aracın gerçekleştirdiği ilk ölümcül kazaydı.

Makyajlı Toyota CH-R Türkiye fiyatı belli oldu

Toyota’nın Adapazarı’ndaki fabrikasında üretim bandından indirdiği hibrit otomobili CH-R, makyajlandı. Makyaj masasından kalkan 2019 Toyota CH-R Türkiye fiyatı da belli oldu…

Uber, otonom araç filosu ile bugüne kadar 37 kazaya karışmış

Ancak bu kazadan önce Uber, birçok kazaya daha karışmış. Şirketin prototip otonom araç filosu, Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu’nun raporuna göre 37 kazaya karışmış.

Uber’in Volvo XC90 test aracı, Tempe, Arizona’da bulunan 49 yaşındaki Elaine Herzberg‘e çarparak hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Herzberg, gece vakti yaya geçidinden karşıdan karşıya bisiklet ile geçiyordu.

O sırada aracın şoför koltuğunda her ihtimale karşı bulundurulan bir kişi oturuyordu. Ne yazık ki şoför o an telefonundan televizyon izliyormuş ve Herzberg’i görmesine rağmen gerekli sürede tepki verememiş.

Bu yılın başlarında, savcılar Şirketin’in Herzberg‘in ölümünden sorumlu olmadığına karar verdi. Ancak şoför Rafaela Vasquez, suçlamalar ile karşı karşıya kalmış.

Şirket bu olaydan sonra otonom araç projesini askıya aldı ve Arizona’lı yetkililer, şirket’in Arizona eyaletinde kamuya açık yollarda otonom otomobilleri test etme iznini feshetti.

Şirket daha sonra düşük hızda olmasına rağmen manuel modda çalışan otomobillerle kamuya açık sokaklarda testlerine devam etti. Son zamanlarda şirket, otonom araç projesini canlandırmaya yardımcı olabilecek Toyota ile bir anlaşma yaptı.

Toyota, bu anlaşma ile şirketin otonom araç bölümüne yatırım yapma ve ortaklaşa yapılan testler için Sienna minivan filosu tedarik etmek için söz verdi.

https://shiftdelete.net/uber-in-otonom-arac-lari-onlarca-kazaya-karismis

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası