UBER ilanları rekor seviyeye ulaştı!

  • 05 Haziran 2018
  • 201 kez görüntülendi.
UBER ilanları rekor seviyeye ulaştı!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan UBER açıklamasında bulunmuş ve hemen ardından yurt genelinde ciddi cezai yaptırımlar artmıştı. Şimdiyse satış sitelerinde UBER ilanları patlama yaşamış durumda.

UBER ilanları açıklamanın ardından rekor artış yaşadı!

Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan UBER için, katıldığı bir iftar programında son noktayı koydu. Erdoğan UBER hakkında ‘O iş bitti’ açıklamasını yaptı.

Aslına bakarsanız durum sadece bizim ülkemize özel değil. Avrupa ve Güney Amerika genelinde taksicilerin UBER’e karşı ciddi bir tepkisi bulunuyor.  Türkiye’de ise şirket korsan taksi olarak görülüyor ve zaten iki taraf arasındaki tartışmaları daha önce de sizlere defalarca anlatmıştık.

Bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemeler ve Erdoğan’ın açıklamaları da eklenince, şu an UBER için işler hiç de yolunda gitmiyor.

Yine bu değişiklerin ardından, sadece birkaç gün içerisinde trafik polisleri UBER araçları ve şoförlerine rekor seviyede cezalar kestiler. Hem şoför tarafına hem de kullananlara verilen cezai yaptırımlar 100 bin TL‘yi bulmuş durumda.

Türkiye’de yaklaşık 10 bin kayıtlı UBER aracı olduğu saptanmıştı. Bu kayıtlı araçlar şu an online satış sitelerinde zirveye oynuyorlar. Aralarında 0 km. araçların da bulunması gerçekten dikkat çekici.

Oluşan bu hava son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan UBER’in hiç istemediği bir yönde ilerliyor. Yine geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapan şirketin, bu olaylar karşısındaki hamlesi merak ediliyor.

Yasak üzerine UBER’den ilk resmi açıklama!

Hatırlarsanız dün sizlerle bir haber paylaşmış ve Resmi Gazete’de yayınlanan yeni yönetmelikten bahsetmiştik. Bu olayın ardından UBER yasak hakkında ilk resmi açıklamayı yaptı.

https://shiftdelete.net/uber-ilanlari-rekor-seviyeye-ulasti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası