SonTakip

Twitter’ın yolda olan ve sevilecek iki yeni özelliği

Biliyorsunuz Twitter daha çok yeni Fleets özelliğini duyurmuştu. Instagram ve WhatsApp gibi platformlarda aktif bir şekilde kullanılan popüler …

Twitter’ın yolda olan ve sevilecek iki yeni özelliği

Biliyorsunuz Twitter daha çok yeni Fleets özelliğini duyurmuştu. Instagram ve WhatsApp gibi platformlarda aktif bir şekilde kullanılan popüler özelliği bünyesine ekleyecek olan Twitter iki yeni özellik ile karşımıza çıkıyor. Paylaşıldığı kadarıyla Twitter uzun süredir beklenen ”tweetleri beğenmeme” özelliği ve ”gruplarda sesli aramalar” üzerinde çalışıyor.

Twitter iki yeni özellik kazanacak gibi duruyor

Sosyal medya ağları içerisinde çehresinin en yavaş değiştiği platformlardan birisi olan Twitter, son birkaç yılda pek çok yeni özellik kazandı. En radikal değişiklik ise kesinlikte sınırlı olan kelime sayısını artırması olmuştu. İşte bunun üstüne çıkacak en farklı özelliklerinden birisi de yeni duyurduğu Fleets olacak gibi duruyor. Bu sayede Twitter kullanıcıları hikâye paylaşma özelliğine kavuşacak. Bunların yanında Twitter bir süredir olması beklenen beğenmeme düğmesi üzerinde çalışıyor.

Twitter üzerinden pek çok paylaşım yapılıyor ve hararetli tartışmalar dönüyor. Bu durumda rahatsız olunan bir paylaşım olduğunda kullanıcılar beğenmeme düğmesini arıyordu. İşte konu hakkında yeni yapılan bir paylaşıma göre, Twitter’dan Jackie Singh ve Kayvon Beykpour yanlış bilginin yayılmasını önlemek ve insanların kendilerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olması adına, yeni buton üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bu özelliğe ek olarak Twitter gruplar içindeki sesli aramalar için sohbet odalarını(chat room) geliştiriyor. Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımla ortaya çıkan şu anda test edilen özellik, grup sohbetlerini geliştirmeyi amaç ediniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası