SonTakip

Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi!

Twitter’ın bugüne dek taviz vermediği 140 karakter sınırlamasına yeni bir düzen geliyor. Yeni güncellemeyle birlikte 140 karakter sınırlaması dolaylı olarak artırılacak. Peki ama nasıl?

Twitter’dan 140 Karakter Hamlesi!

Twitter uzun bir süredir tartışma konusu olan 140 karakter sınırlamasına ilişkin önemli bir adım gerçekleştirmek üzere.

Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre mikroblog sitesi 140 karakter sınırlamasını devam ettirecek, ancak karakter sayısını dolaylı yollardan artıracak.

Twitter bunu nasıl gerçekleştirecek derseniz; tweet’lere eklenen görsel ve bağlantı linkleri artık karakter sınırının dışında tutulacak. Mevcut durumda tweet’lere eklenen görsel ya da linkler en az 23 karakter tüketiyor.

Twitter 140 karakter sınırını esnetiyor

Güncellemeyle birlikte ise bu durum ortadan kalkacak. Twitter kullanıcıları tweet’lerine link ya da görsel eklese bile düşüncelerini ifade etmek için 140 karakterin tümünden yararlanabilecek.

140 karakter sınırlaması Twitter’ın bugüne dek uygulamadığı katı kuralların başında geliyor ve şirket cephesinden gelen açıklamalar bu tutumun değişmeyeceğini gösteriyor.

Ancak URL kısaltma gibi hamlelerle daha önce esnetilen karakter sınırı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcıları daha da memnun edecek bir düzene oturtulacak.

Geçtiğimiz yıl doğrudan mesajlaşma sisteminde 140 karakter sınırını ortadan kaldıran Twitter’ın önümüzdeki iki hafta içerisinde tweet karakter sınırını da esnetmesi bekleniyor.

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/twitterdan-140-karakter-hamlesi-71570

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası