SonTakip

Twitter, yeni bir Space özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Clubhouse uygulamasının eski popülerliğini yitirmesiyle birlikte sohbet odaları oluşturulabilen Space’e yoğunlaştı. Space …

Twitter, yeni bir Space özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Clubhouse uygulamasının eski popülerliğini yitirmesiyle birlikte sohbet odaları oluşturulabilen Space’e yoğunlaştı. Space kullanıcıları için konu (Topic) etiketi sekmesini aktif eden şirket, etkileşimin artması için çalışmalara devam ediyor.

En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, daha fazla kullanıcıya hitap etmek için köklü değişiklikler ile karşımıza çıkıyor.

Twitter, konu etiketi ile Space özelliğini daha kullanışlı hale getirecek

Canlı yayınlar ve sesli odalar sosyal medya kullanıcılarının etkileşimini artıran önemli özellikler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda reaksiyon özelliğini aktif eden Twitter, gelen tepkiler üzerine ülkemizde bu özelliği geri çekti.

Twitter kullanıcıları, şirketin sunduğu konu etiketleri sayesinde ilgisini çeken Space odalarını kolay bir şekilde keşfedebilecek.

Oluşturulan Space odasına en fazla 3 konu etiketi eklenebileceğini belirten firma, özelliğin şimdilik belirli kullanıcılarda aktif edildiğini açıkladı.

Şimdilik Anroid cihaz sahipleri için kullanıma sunulan özellikte eğlence, oyun ve dünya haberleri başta olmak üzere 10 farklı konu etiketi bulunuyor.

iOS desteğinin de kısa süre içerisinde geleceğini duyuran Twitter, Space kullanımının artması durumunda daha fazla konu etiketi ekleneceğinin altını çizdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası