SonTakip

Twitter sahte hesaplar için bir dizi önlemi hayata geçiriyor!

Twitter sahte hesaplar için bir dizi önlemi hayata geçiriyor!

Amerika’da yapılacak seçimler öncesinde “politik yönlendirmelerin” önüne geçmek isteyen Twitter bir dizi önlemi hayata geçirdi. Twitter sahte hesaplar konusunda kural değişikliklerine gitmekle kalmayıp sahte hesapların tespit edilmesi ve daha caydırıcı çözümler için de düğmeye bastı.

Twitter takipçi sayınızı düşürecek!

Twitter köklü bir değişikliğe daha imza atıyor. Bugün yapılan duyuru ile birlikte Twitter kilitli hesap sayısını toplam takipçi sayısından düşürecek! İşte detaylar.

Facebook’un geçen sene başını ağrıtan kullanıcı verilerinin üçüncü parti şirketlerle paylaşılma durumunu Twitter da yaşamak istemiyor. Seçimlere müdahale tartışmalarının hâlâ sürdüğü, Mark Zuckerberg’in senatoya ifade vermek zorunda kaldığı olaydan sonra Twitter kullanım şartlarında bazı değişikliklere gitmeye karar verdi.

Twitter sahte hesaplar için önlem alacak

Ekim ayında ABD’de yapılacak olan ara seçimlerde zan altında kalmak istemeyen Twitter ” Kullanıcılar arasında sağlıklı iletişimin sağlanması ve seçimlerin bütünlüğünü koruma amacıyla bazı adımlar atmaya karar verdik. Bu kararları özellikle üç önemli noktada gerçekleştireceğiz. Bu amaçla Twitter kullanım kurallarını güncelledik, önlem ve yaptırım konularında değişikliğe gittik. Ayrıca ürün geliştirme çalışmalarına ağırlık verdik.” şeklinde açıklamada bulundu.

Twitter’ın kullanıcı sözleşmesi incelendiğinde yapılan değişikliklerden önemli bir tanesi göze çarptı. Eğer herhangi bir hesabın Twitter kurallarını ihlal ettiği saptanırsa bu hesapla bağlantılı olduğu belirlenen diğer hesaplar da yaptırıma uğrayabilecek.

Seçim döneminde olumsuzlukların önüne geçmek için siyasi partilerle ve seçim kurullarıyla ortak bir çalışma yürüteceğini açıklayan şirket “Seçimler ve siyasi meselelerle ilgili medyayı yanıltıcı veya yanlış parti bağlantılı bilgiler içeren tweet’lere müdahalede bulunulacak. Bu problemle daha iyi başa çıkmak için RNC, DNC ve eyalet seçim kurumlarıyla yakın işbirliği yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Geçen ay haftalık ortalama 9.4 milyon kullanıcıyla ilgili şikayet kaydı alan Twitter, seçimler öncesinde problem yaşamamak için elindeki kartları doğru oynamaya çalışıyor.

 

https://shiftdelete.net/twitter-sahte-hesaplar-icin-secim-ayari

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası