Twitter mesaj filtreleme özelliği artık daha işlevsel

  • 03 Ekim 2019
  • 157 kez görüntülendi.
Twitter mesaj filtreleme özelliği artık daha işlevsel

15 Ağustos 2019 tarihinde duyurulan saldırganlara karşı gelişmiş mesaj filtreleme sistemi, Twitter kullanıcılarının kullanım rahatlığını korumak amacıyla teste açılmıştı. İlgili altyapının son durumu ne?

Twitter’da rencide edici mesajların devri kapanıyor

Kullanıcılarının memnuniyetini üst seviyede tutmak amacıyla çalışmalarını hızlandıran sosyal medya markasının yeni filtre sistemi nasıl çalışıyor? Twitter saldırgan mesajlar ile başa çıkabilecek mi?

Twitter mesaj filtreleme özelliği artık daha işlevsel

İstenmeyen ve saldırgan mesajların önüne geçmek isteyen Twitter yönetimi, yaz sezonunda bir deneme yaparak böyle mesajlarla muhatap olmak istemeyen kullanıcıları korumak için harekete geçti. Testlerde beklenen performansı veren araç, iOS ve Android platformlarına geldi.

Ayrıca tarayıcılar vasıtasıyla Twitter’ı kullanan kişiler de bu özellikten yararlanabilecek. Bundan böyle kötü niyetli, agresif, uygunsuz kelimeler içeren veya rahatsız edecek derecede aynı mesajları içeren iletiler, kullanıcıların göremeyeceği bir yerde barındırılacak.

Unwanted messages aren’t fun. So we’re testing a filter in your DM requests to keep those out of sight, out of mind. pic.twitter.com/Sg5idjdeVv

— Twitter Support (@TwitterSupport) August 15, 2019

Kendisine gelen filtrelenmiş mesajları görmek isteyenler, yukarıdaki adımları takip edebilir. Bu bağlamda, sosyal medya sitelerinde oldukça yaygın olan ve huzuru kaçıran yazışmaların sonuna geliniyor.  Bunun dışında Twitter yetkililerinin kullanıcılara bir diğer önerisi ise insanları rahatsız eden kullanıcıları sessize almak veya engellemek.

Gelişmiş mesaj filtreleme sistemi, gerginliğe yol açan içeriklerin okunmadan silinebilmesine de olanak sağlıyor. Bu adımı uygulayan bireyler, daha rahat bir şekilde vakit geçiriyor. Sizin düşünceleriniz neler?

https://shiftdelete.net/twitter-mesaj-filtreleme-ozelligi-artik-daha-islevsel

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası