SonTakip

Twitter, iOS kullanıcılarından reklam izni istiyor

Twitter’ın yayınladığı yeni iOS uygulama güncellemesinin ardından Twitter bugün kullanıcılardan Apple’ın Uygulama İzleme Şeffaflığı kuralları …

Twitter, iOS kullanıcılarından reklam izni istiyor

Twitter’ın yayınladığı yeni iOS uygulama güncellemesinin ardından Twitter bugün kullanıcılardan Apple’ın Uygulama İzleme Şeffaflığı kuralları kapsamında reklam izlemeyi etkinleştirmelerini istemeye başladı.

Spaces desteğini ekleyen 8.65 sürümüne güncelledikten sonra, Twitter kullanıcıları, Twitter’ın kullanılan uygulamalar ve ziyaret edilen web siteleri gibi diğer şirketlerden gelen verileri izlemesine izin vererek kendilerinden “reklamları alakalı tutmalarını” isteyen bir açılır pencere görmeye başlayacaklar.

Twitter reklam izlemeyi etkinleştirmelerini isteyecek

iOS 14.5’in 26 Nisan’da piyasaya sürülmesinden bu yana uygulamaların izleme amacıyla kullanıcı izni istemesi gerekiyordu, ancak Twitter bu özellik için bugüne kadar destek sağlamadı.

Uygulamada görüntülenen açılır pencerede “Devam Et” seçeneğine dokunmak, kullanıcıları “Uygulamayı İzlememesini İsteyebilecekleri” veya izlemeye izin verebilecekleri gerçek Uygulama İzleme Şeffaflığı ayarını değiştirmelerini sağlıyor.

Diğer bazı uygulamalarla karşılaştırıldığında, Twitter’ın reklam alaka düzeyiyle ilgili mesajı oldukça kabul edilebilir. Örneğin Facebook ve Instagram, reklamların iki sosyal ağ için “uygulamaların ücretsiz kalmasını istiyorsanız reklamlara izin verin” mesajını vererek kullanıcılar için agresif bir tutum sergilemişti.

Yapılan analizlere göre kullanıcıların yüzde 96’sının uygulama izlemeyi devre dışı bıraktığını ve ABD’deki iPhone kullanıcılarının yalnızca yüzde dördünün iOS 14.5’e güncelledikten sonra aktif olarak bu özelliği kullandıklarını ortaya çıkardı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası