SonTakip

Twitter, ‘Google ile devam et’ özelliğini resmen duyurdu!

2021 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 20’lik artış göstererek 199 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Twitter, kullanıcı deneyimini üst …

Twitter, ‘Google ile devam et’ özelliğini resmen duyurdu!

2021 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 20’lik artış göstererek 199 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Twitter, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkaracak yeni özelliklerini duyurmaya devam ediyor. Son olarak sanal dünyada siber zorbalığa uğrayan kullanıcıları için halihazırda uyguladığı yanıt kısıtlama özelliğini biraz daha katılaştıran uygulama şimdi de yeni oturum açma seçeneği ile platforma girişi ve kayıt olmayı fazlasıyla kolaylaştıracak.

‘Google ile devam et’ seçeneği geldi

Geçtiğimiz hafta Twitter’ın sınırlı sayıdaki kişi üzerinde test ettiği yeni özellik, bu kişiler arasında yer alan ve tersine mühendislik uygulamaları ile öne çıkan Jane Wong tarafından ortaya çıkarıldı. İlk olarak Android sürümüne gelmesi planlanan özellik için geçtiğimiz saatlerde beta güncellemesi de yayımlandı.

Kullanıcılar tarafından uzun süredir beklenen ‘Google ile devam et‘ seçeneği kullanıcı adı, e-posta ve şifre gibi temel bilgileri doldurma gereğini ortadan kaldırarak Google hesabı ile oturum açmanıza veya hesap oluşturmanıza imkan sağlayacak.

Yeni özellik kapsamında kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise şüphesiz Google hesabı ile mevcut Twitter hesabının birbirine bağlanması. Eğer halihazırda kullandığınız Twitter hesabı ile Google hesabının e-posta adreslerinin birbiri ile aynı ise herhangi bir şifre veya temel bilgiye gerek duymadan oturum açabileceksiniz.

Ancak iki hesabın e-posta adreslerinin farklı olması durumunda da yöntemin işe yaraması için Twitter hesabınızda kullandığınız e-postayı Google hesabındaki e-posta ile değiştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yeni özellik işe yaramıyor.

iOS tarafında da benzer bir özellik üzerinde çalışan Twitter, kullanıcıların işini kolaylaştıracak ‘Apple kimliği ile giriş yap‘ seçeneği üzerinde mesai harcıyor. Bir süredir sınırlı sayıda kişi üzerinde test edilen özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası