SonTakip

Twitter, Facebook benzeri emoji tepkilerini test ediyor!

Sosyal medya uygulamaları yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Facebook ve Instagram’da sürekli olarak yenilikler gördüğümüz şu …

Twitter, Facebook benzeri emoji tepkilerini test ediyor!

Sosyal medya uygulamaları yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Facebook ve Instagram’da sürekli olarak yenilikler gördüğümüz şu günlerde, Twitter platformu da bir takım özellik üzerine çalışıyor.

Uygulama araştırmacısı Jane Manhun Wong‘a göre Twitter, beğeni tuşuna Facebook benzeri emojiler eklemeye hazırlanıyor. Sadece kalp tuşuyla sınırlı kalan beğeni tuşu, muhtemelen önümüzdeki günlerde diğer tepkime tuşlarıyla da desteklenecek.

Twitter beğeni tuşuna yeni tepkiler ekliyor

Twitter’ın şu anda test ettiği tepkili emojiler, aslında 2016 yılından bu yana Facebook’ta mevcut. Ancak yıllar sonra Twitter platformu da çeşitli tepkimeler ile bu özelliğe kavuşacak. Sızdırılan ekte ”gülme” ve ”hüzünlü” tuşları Facebook’taki ile birebir aynı duruyor. Fakat şirket, Facebook’un emojilerine ek olarak farklı ruh hallerini de platforma ekleyecek. Örneğin; ”haha” ve ”üzgün” emojisinin yanı sıra, ”cheer” ve ”hmm” emojileriyle çeşitlilik artacak.

Yukarıdaki emojilerin yanı sıra herkesin kafasında, ”kızgın” emojisinin neden yer almadığına dair soru işaretleri bulunuyor. Muhtemelen şirket bunu ”yanıt ve alıntı” işlevlerinden dolayı platforma getirmeyi tercih etmemiş olabilir. Yine de bu özellik şimdilik test aşamasında ve önümüzdeki günlerde ”kızgın” ya da farklı emojilerin de eklemesi yüksek bir ihtimal gibi duruyor. Tabii tüm detaylar için zamana bırakmak en yerinde karar olacaktır.

Son zamanlarda sosyal medya uygulamaları sıkça yeni özellikler test etmeye başladı. Özellikle Twitter’da bu akıma katıldı ve diğer rakipleri gibi pek çok yeniliği test edip kullanıcılarla buluşturdu. Örneğin geçtiğimiz haftalarda ”Spaces” özelliğini görürken, aynı zamanda bahşiş kutusu özelliğini de gördük. Ek olarak mavi tik doğrulama işlevi de yine bu süre zarfında kullanıcılara sunuldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası