SonTakip

Twitter 70 binden fazla hesabı askıya aldı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, QAnon ile bağlantılı hesapları askıya aldı. ABD’deki aşırı sağcı komple teorileri ile bilenen QAnon …

Twitter 70 binden fazla hesabı askıya aldı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, QAnon ile bağlantılı hesapları askıya aldı. ABD’deki aşırı sağcı komple teorileri ile bilenen QAnon bağlantılı olan ve askıya alınan hesapların sayısı 70 bini aştı. Ayrıca Twitter konu ile alakalı açıklama da yaptı.

Twitter hesapların askıya alınma nedenini açıkladı: Zararlı içerikler

ABD Başkanı Donald Trump destekçiliği ile de bilinen ve komplo teorileri ile gündeme gelen QAnon, Trump’ın şeytana tapan pedofillere karşı mücadele verdiğini öne sürüyor. Daha önce Trump’ın hesabını askıya alan Twitter, bu hareketle bağlantılı hesapları da es geçmedi.

Twitter, QAnon bağlantılı 70 bin hesabı askıya aldıktan sonra sebep olarak ‘zararlı içerikler’ açıklamasını yaptı.

Öte yandan Trump’a Twitter’ın uyguladığı sansürün ardından, diğer popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instargram da harekete geçmişti ve Trump’ın hesapları kalıcı olarak askıya alınmıştı.

Trump kendi sosyal medya platformunu kuracak

Twitter’ın Trump destekçilerine ve Trump’a uyguladığı sansürün sonrasında, ABD Başkanı konuya ilgi çekici bir tepki vermişti. Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyurmuştu.

Donald Trump, kişisel Twitter hesabı askıya alındıktan sonra @POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Trump yasakla ilgili, “Bunun olacağını uzun zamandır hissediyordum.” ifadesini kullandı. İfadelerine ekleme yapan Trump, “Çeşitli sitelerle görüşüyoruz ve yakın zamanda büyük bir duyuru yapacağız. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. Sessiz olmayacağız!” şeklinde çağrıda bulundu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası