SonTakip

Türk öğrenciler Pitch the Future’da Avrupa şampiyonu!

TED Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Shell Eco-marathon takımı AlecTED, bu sene çevrim içi ortamda gerçekleştirilen Pitch the Future …

Türk öğrenciler Pitch the Future’da Avrupa şampiyonu!

TED Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Shell Eco-marathon takımı AlecTED, bu sene çevrim içi ortamda gerçekleştirilen Pitch the Future yarışmasında Avrupa şampiyonu oldu. TED öğrencileri şimdi dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor. İşte detaylar…

Şimdi sıra dünya şampiyonluğunda

Her sene Shell tarafından gerçekleştirilen Pitch the Future yarışmasına bu sene Türk öğrenciler damga vurdu. Araçlardaki Karbon Emisyonlarının İzlenmesi ve Azaltılması kategorisinde Avrupa birincisi olan AlecTED takımı geliştirdikleri mobil uygulama ile dünyaya örnek oldu. 

AlecTED’e bu başarıyı getiren projede, öğrenciler; araçlardaki sürtünme kuvvetini ve enerji kaybını azaltmak için doğadan ilham alıp göçmen kuşların yolculuk serüveninden esinlenerek bir mekanizma tasarladı.

Avrupa bölgesindeki yarışmaya 11 farklı Türk takımı katılım gösterdi ve bu sayı ile ülkemiz yarışmada en çok boy gösteren ülke oldu. AlecTED’in birinciliği ile birlikte 3 farklı finalist takım da çıkaran Türkiye yarışmaya damga vurdu.

Bir sonraki adım olan dünya şampiyonası için AlecTED takımı hazırlıklarını sürdürüyor. Araçların daha az yakıt tüketmesi için çözümler sunmaya aday olan AlecTED takımı dünya şampiyonluğu için oylama sonuçlarını bekliyor. Pitch the Future yarışmasında AlecTED’e destek olmak için bu linke ulaşabilirsiniz. Oylama 24 Kasım saat 03.00 itibarıyla son bulacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası