SonTakip

Tinder sizi tanıdığınız insanlarla eşleşmekten kurtaracak

Pandemi döneminde popülerliği artan flörtleşme uygulamalarındaki en büyük sorunlardan biri kitleleri elemek ve seçenekleri kısıtlamak. Ancak …

Tinder sizi tanıdığınız insanlarla eşleşmekten kurtaracak

Pandemi döneminde popülerliği artan flörtleşme uygulamalarındaki en büyük sorunlardan biri kitleleri elemek ve seçenekleri kısıtlamak. Ancak bundan daha kötüsü varsa da o da bu platformlarda tanıdığın insanlarla karşılaşmak. Bu uygulamaların en popüler olanı Tinder, bu sorunu çözmek için yeni bir adım atıyor.

Kısa süre önce yeni bir özelliği etmeye başlayan uygulama, rehberinizdeki kişileri engellemenize izin verecek.

Tinder rehberinizdeki kişileri size göstermeyecek

Hindistan, Kore ve Japonya’daki test aşamalarından sonra özelliğin gerekli olduğuna karar veren Tinder, dünya çapında kullanıma sunma kararı aldı. Şirket bu yeniliği, potansiyel iş ilişkilerinin zarar görmesini önlemek ve kişilerin özel hayatını gizli tutmasını sağlamak için getirdiklerini açıkladı.

Kullanıcıların yeni özelliği kullanmak için yapması gerekler ise oldukça basit. Ayarlar menüsüne girip, “Kişileri Engelle” seçeneğini işaretleyerek göz atmaya başlayabilirsiniz. Yeni özellik, kullanıcılardan Tinder’a rehbere erişme izni vermelerini istiyor. Bu durum bazı insanlar için güvenlik endişeleri oluşturuyor.

Şirketin kişisel verileri özelleştirilmiş reklamlar için kullanma ihtimalini düşünürsek bu oldukça normal. Ancak konuyla ilgili açıklama yapan Tinder yetkilileri, bu verilerin yalnızca kullanıcının engellemek için işaretledikleri birini görmemesini önlemek için kullanılacağını açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası