SonTakip

TikTok’tan dev adım: Amazon’a rakip olacak!

TikTok, pandemi döneminde ön plana çıkmasıyla birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformu haline geldi. Rakiplerinin önüne geçerek …

TikTok’tan dev adım: Amazon’a rakip olacak!

TikTok, pandemi döneminde ön plana çıkmasıyla birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformu haline geldi. Rakiplerinin önüne geçerek ana akımların bünyesinden çıkmasını sağlayan TikTok, şimdi kolları e-ticaret için sıvadı.

Sosyal medya devi, Amazon’a rakip olacak bir e-ticaret zinciri oluşturmayı planlıyor. Hatta şirket, birkaç hafta önce LinkedIn üzerinden birçok yeni iş ilanı yayınladı. Peki, firma bu konuda nasıl ilerleyecek ve konuyla ilgili herhangi bir açıklama yaptı mı? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

TikTok’un personel aradığını doğrulandı!

Sosyal medya devi TikTok’un LinkedIn hesaplarını gözden geçiren Ars Technica, şirketin ofislerinin bulunduğu büyük şehirlerde personel aradığını doğruladı. Business Journal ise TikTok’un LinkedIn profillerini gözden geçirdiğini ve yüzden fazla kişinin TikTok ya da ByteDance için çalıştığını eklediğini açıkladı. Ayrıca bu çalışanların çoğunun da Amazon, Microsoft veya Meta’dan geldiğini belirtti.

TikTok yayınladığı bir iş ilanında şu beklentileri olduğunu sundu:

“Depolama, teslimat ve müşteri hizmetleri iadeleri sağlayarak misyonumuz, satıcıların operasyonel yeteneklerini ve verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, alıcılara tatmin edici bir alışveriş deneyimi sunmak ve TikTok Shop’un hızlı ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak.”

Firma, e-ticaret konusuyla ilgili açıklama yapmadı. Fakat TikTok’un ABD merkezli tesisler kurarak yeni bir gelir kaynağı yaratacağı ve genç kitle için tercih edilecek bir e-ticaret merkezi olacağı tahmin ediliyor.

Firmanın şu anda hali hazırda TikTok Shop adı altında Amerika dışında hizmeti mevcut. Fakat henüz Amazon ya da diğer büyük e-ticaret merkezleriyle yarışacak büyüklükte değil.

Bir TikTok sözcüsü ise “TikTok Shop’un şu anda Güneydoğu Asya ve Birleşik Krallık’ta sunulduğu ülkelerde, tüccarlara çeşitli ürün özellikleri ve teslimat seçenekleri sunmayı içeren değerli bir alışveriş deneyimi sağlamaya odaklandık” açıklamasını yaptı.

amazon

bytedance
e-ticaret
TikTok
tiktok e ticarete mi giriyor

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası