SonTakip

TikTok, iş başvurusu programını tanıttı

TikTok, kullanıcılarının belirlenen şirketlere videolu özgeçmişleriyle doğrudan başvurmasına olanak tanıyan bir aracı test ediyor. TikTok …

TikTok, iş başvurusu programını tanıttı

TikTok, kullanıcılarının belirlenen şirketlere videolu özgeçmişleriyle doğrudan başvurmasına olanak tanıyan bir aracı test ediyor. TikTok Resumes adlı program, genç kullanıcıları etkilemeyi hedefliyor.

31 Temmuz’a kadar sürecek olan pilot programda özgeçmişleri kabul etmek üzere 30’dan fazla şirket kayıt oldu. Söz konusu şirketlerin arasında Target, Shopfiy ve Chipotlee gibi kuruluşlar bulunuyor.

TikTok Resumes için eğitici video da var

Program kullanıcıların bir video özgeçmiş oluşturması, bunu TikTok’a göndermesi ve ardından bu videoyu uygulama aracılığıyla işe alım yetkililerine yollamasıyla gerçekleşiyor. Pilot program için eğitici bir video da bulunuyor. Video, başvuru sahiplerinin e-posta adresleri gibi kişisel iletişim bilgilerini eklememelerini öneriyor.

Target, Chipotle, Sweetgreen ve Great Clips gibi şirketler de platformu mağazalarda ve depolarda çalışacak giriş ve orta düzey çalışanları bulmak için kullanıyor. Bunlara bazı tam zamanlı ve kurumsal roller serpiştiriliyor.

TikTok tarafından hayata geçirilen uygulama geçici olsa da, platformun etkisini artırmak için profesyonel içerik oluşturuculardan oluşan bir ekosistemi eğitmeyi ve nasıl kurmayı düşündüğünü gösteriyor. Z kuşağından kazanç elde etmek isteyen şirketleri tam zamanlı bir rol arayan usta ve etkili içerik oluşturucularla eşleştirmenin kolay bir yolu olduğu düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası