SonTakip

Tesla’nın değeri, 80 yıllık Volkswagen’i solladı

Tesla’nın değeri, 80 yıllık Volkswagen’i solladı

Otomotiv pazarında rakiplerine göre daha yeni yer alan Tesla, son dönemde kar edememesiyle ve bazı sorunlarıyla gündeme geliyordu. Fakat şirket, 1937 yılından bu yana pazarda dominant bir şekilde yer alan Alman firması Volkswagen’i, dünyanın en değerli otomobil üreticileri listesinde geride bıraktı. Tesla’nın değeri artmaya devam ediyor.

Apple Store yenileniyor! İşte yeni tasarım

Apple Arcade rüzgarı mağazalarda esmeye başlıyor. Apple Store yenileniyor. Yeni Apple Store tasarımı için ilk adres belli oldu. Mağazada deneyim alanı kuruldu…

Tesla, Volkswagen’i geçti

Elon Musk’ın kurduğu otomotiv firması, henüz yıllık bazda kar elde edemedi. Öte yandan firma, teknik problemlerle de uğraşmaya devam ediyordu. Akü yangınları, hızlanma ile ilgili şikayetler ve bu minvaldeki problemlerle uğraşan şirket, bu sorunlarını tam olarak ortadan kaldıramasa da değerini artırmaya devam ediyor.

Tesla’nın değeri 100 milyar doları aştı ve şirket, Volkswagen’i geçti. En değerli ikinci otomotiv üreticisi olan Volkswagen, listedeki yerini Elon Musk’ın firmasına bıraktı. Listenin zirvesinde ise Toyota yer alıyor.

Alman otomotiv devi, geçtiğimiz yıl yaklaşık 11 milyon araç satışı gerçekleştirdi. Tesla ise 367 bin 500’den fazla araç sattı. Bu istatistik ilk bakışta pek iç açıcı görünmese de, firmanın 2018 yılına göre satışlarını neredeyse yüzde 50’den fazla artırdığını gösteriyor.

Elon Musk üretim bandı için yatırımlara devam ediyor

Firma değerini artırmaya devam ederken, üretim bandını genişletmek için de çalışmalarını ve planlarını sürdürüyor. Yakın zamanda Şangay’da bir fabrika açan şirket, üretim sayısını artırarak satış istatistiklerini de olumlu yönde etkilemek istiyor.

Şirketin, Şangay’da açtığı fabrikanın durumu için ise olumlu bilgiler ortaya çıkıyor. Firmanın yeni fabrikası için belirlediği üretim hedeflerini yakaladığı öğrenilen bilgiler arasında. Önümüzdeki yıllarda da yeni yatırımlara devam edilmesi bekleniyor.

https://shiftdelete.net/tesla-degeri-80-yillik-volkswagen-solladi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası