SonTakip

Tesla’dan şaşırtan tablo: Ürettiğinden fazla sattı

Tesla’nın üretim kapasitesi büyümeye devam ediyor. Elektrikli otomobil şirket 2021‘in ilk çeyreğinde ürettiğinden daha fazla otomobil sattı …

Tesla’dan şaşırtan tablo: Ürettiğinden fazla sattı

Tesla’nın üretim kapasitesi büyümeye devam ediyor. Elektrikli otomobil şirket 2021‘in ilk çeyreğinde ürettiğinden daha fazla otomobil sattı. Şirket, bugün paylaştığı rakamlara göre 2021’in ilk çeyreğinde üç aylık dönemde ürettiğinden 185 bin daha fazla otomobil satışı gerçekleştirdi.

Tesla’nın 2021 yılının ilk çeyreğinde teslim ettiği otomobillerden 183.000‘i Model 3 ve Model Y‘den oluştu. Bu modellerin 180.000‘den fazlası ise yeni yılın ilk çeyreğinde üretildi. Model 3 ve Model Y teslimatlarının yanı sıra şirket, önceki çeyrekte üretilen 2.020 adet Model S sattı.

Tesla, geçen yılın hedefini geçebilir

Tesla, Ocak 2021‘de Model S ve Model X için yeni güç aktarma organları, daha yüksek menzil seçenekleri ve araç içi ekran eklediği yenilenen tasarımlarını duyurdu. Şirket, yeniden tasarımların “son derece iyi karşılandığını” ve her iki yeni modelde de üretimin artıracağını belirtti.

Şirket, Çin’de ürettiği otomobillerden kar etmekten memnun. Ancak Tesla, ülkede daha yeni Model Y’nin alınması istiyor. Çin, Gigafactory’yi 2019’da açtığından bu yana Tesla’nın odak noktası haline geldi. Ayrıca Çin şirketin otomobillerine olan talebi karşılamak için kritik bir yer olarak görülüyor.

Tesla, Q4 2020 mali rakamlarını paylaştığında, Şangay’daki fabrikasının yılda 1.05 milyon otomobil üretmesine izin verebileceğini duyurmuştu. Şirket yeni yıl itibariyle bir önceki yıla kıyasla mali rakamlarında artış hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası