Tesla Model 3 güvenlik testinden ödülle ayrıldı!

  • 20 Eylül 2019
  • 128 kez görüntülendi.
Tesla Model 3 güvenlik testinden ödülle ayrıldı!

Otonom sürüş yetenekleri ve elektrikli araçlar söz konusu olduğunda sektörde lider olan Tesla araçlarının güvenli olduğunu sıkça dile getiriyor. Ancak, şirket bu güvenliği ilk defa özel bir kurum aracılığıyla doğrulamış oldu.

Audi’nin seri üretim sürecindeki ilk tam elektrikli otomobili E-Tron’a, üst düzey güvenlik ödülü veren IIHS’nin (Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) yeni konuğu Tesla Model 3 oldu. Model 3 tüm testleri başarıyla geçmeyi başardı.

Tesla’dan daha iyi: Audi E-Tron çarpışma testinde!

Audi’nin seri üretimdeki elektrikli otomobili Audi E-Tron, Euro NCAP testinden tam not almıştı. Bu kez IHSS’nin konuğu olan Audi E-Tron çarpışma testinden üst düzey güvenlik ödülü ile ayrıldı.

Tesla Model 3 güvenlik testinden ödülle ayrıldı

Bu sayede E-Tron’un ardından tüm testleri “iyi” skoru ile tamamlayan ikinci otomobil Model 3 oldu. Aracın otomatik acil fren sisteminin 20 km ve 40 km testlerini başarıyla geçtiğini belirten IIHS, üst üste çarpışma testinde sürücünün sol alt bacağında orta derecede yaralanma riski olduğunu söyledi.

Bu sayede Tesla Model 3, IIHS’nin en zor testlerinden birisi olan üst üste binen çarpışmaları geçmeyi başardı. Tesla internet sitesinde yayınladığı blog yazısında, cam tavanı ve aracın koltuklarından gurur duyduğunu belirtti. Zira, koltukların aracın testlerden yüksek puan almasına büyük katkı sağladığı belirtiliyor.

Tesla bu konuda “En önemli şey müşterilerimizin güvenliğidir, bu nedenle aktif güvenlik özelliklerimiz ve pasif güvenlik ekipmanımız tüm araçlarımızda standart hale geliyor” ifadelerini kullanıdı. Güvenlik testi hakkında daha fazla detaya, fotoğrafa ve videoya IIHS’nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/tesla-model-3-guvenlik-testinden-odulle-ayrildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası