SonTakip

Tesla Full Self-Driving, bu kez hüsrana uğrattı

CNN Business ulaşım editörü Michael Ballaban, Tesla’nın geliştirdiği Full Self-Driving teknolojisini denedi. Deneyimini videoda aktaran …

Tesla Full Self-Driving, bu kez hüsrana uğrattı

CNN Business ulaşım editörü Michael Ballaban, Tesla’nın geliştirdiği Full Self-Driving teknolojisini denedi. Deneyimini videoda aktaran Ballaban, sistemin henüz kararlı çalışmadığını dile getirdi.

Tesla Full Self-Driving, yeteri kadar kararlı değil

Henüz Beta sürecinde olan Full Self-Driving teknolojisi, Full Self-Driving ile New York sokaklarında tur atan Ballaban, aracın verdiği tehlikeli kararlar nedeniyle bazı yerlerde kontrolü almak zorunda kaldı.

Bazı analistler, şirketin geliştirdiği sisteme Full Self-Driving ismini vermesinin doğru olmadığını belirtiyor. Bu ismin kullanıcıları yanıltabileceğinin altını çizen analistler, yapay zeka teknolojilerinin 5. seviye otonom sürüşe henüz tam anlamıyla hazır olmadığını dile getiriyor.

Yolda herhangi bir engel yokken stabil bir şekilde çalışan Full Self-Driving, özellikle yayaların ve bisikletlilerin ortaya çıktığı anlarda insan müdahalesine ihtiyaç duyuyor. Yayınlanan videoda, bir bisikleti fark eden Full Self-Driving, gereksiz yere bisikletten kaçınarak sürücüyü kamyon ile burun buruna getirdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası