SonTakip

Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi

Tesla tarafından geliştirilen Autopilot için trafik ışığı güncellemesi geldi. Tesla otomobillerin kendi kendilerine sürüşünü sağlayan sistem için …

Tesla Autopilot için trafik ışığı güncellemesi

Tesla tarafından geliştirilen Autopilot için trafik ışığı güncellemesi geldi. Tesla otomobillerin kendi kendilerine sürüşünü sağlayan sistem için çalışmalar devam ediyor. Halihazırda kullanımda olan özelliğin gelecekte çok daha fazla yetenekli olması amaçlanıyor. Son gelen güncelleme de Autopilot’un diğer araçları daha az izleyerek sürüş sağlamasına yarayacak.

İlk olarak 2013 yılında Elon Musk tarafından dile getirilen sistem, otomobilin bulunduğu şeridi ve diğer araçları takip ederek otomatik olarak hedefe ulaşmasını sağlıyor. Gelecekte şehir içi sokaklarda kullanım ve “Full-Self Drive” yeteneğinin kullanılması amaçlanıyor.

Autopilot için trafik ışığı güncellemesi

Otomobil meraklılarının en çok takip ettiği markalardan biri de Tesla olmuş durumda. Özellikle teknolojik alanda kendisini gösteren otomobil, otomatik pilot özelliğiyle rakiplerine karşı güç kazandı. Geliştirici ekip de otomobilin sahip olduğu özelliği daha üst seviyeye taşıyor.

Otomobilde bulunan sensörler sayesinde etrafta bulunan diğer araç ve nesneler belirlenebiliyor. Bunun sayesinde de öndeki aracın hızına göre hız ayarı ve takip mesafesi sağlanıyor. Bazı durumlarda sürücünün kontrolüne geçiş olsa da Autopilot trafik ışığı için artık kendisini hareket ettirebilecek. Çünkü trafik ışığında durma anında öndeki araçla birlikte trafik ışının kendisi de takip edilecek. Böylelikle yeşil ışık yandığında otomobil yoluna devam edecek.

Otomatik pilotta hızlanma öndeki aracın hızlanmasına bağlı olarak gerçekleşiyor. Özelliğin şimdilik her ışıkta çalışmayacağı da güncelleme notlarında. Işık yeşil yandığında Tesla sürücüden izin alarak kalkışı gerçekleştirecek. Öte yandan bu özellikte otomobil kavşak geçişi yapmayacak, düz şekilde yola devam edecek.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası