SonTakip

Tencent ve BMW güçlerini birleştiriyor

Tencent ve BMW güçlerini birleştiriyor

Dünyanın en değerli şirketleri sıralamasında yükselişte olan Tencent ve Alman otomotiv devi BMW otonom otomobil için ortaklık kuruyor. Tencent ve BMW güçlerini otonom araç teknolojisi için birleştiriyor.

BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye’ye geliyor

BMW 8 Serisi Gran Coupe Türkiye pazarında sonbahar aylarında satışa çıkacak. 8 Serisi’nin Coupe ve Cabrio alternatiflerinden sonra Gran Coupe versiyonu da aileye katılıyor…

Tencent ve BMW otonom otomobil üretecek

Yakın zamanda Çinli üretici Huawei ile ortaklık kuran Tencent, yeni ortaklığını Alman otomotiv devi BMW ile kurdu. İkili ortak çalışmaya, BMW Group Çin Yüksek Performans D3 Platformu adını verdikleri projeden başladı. Cuma günü yapılan açıklamaya göre proje operasyonlarının yıl sonuna kadar başlaması için ortak karar alındı.

Tencent ,Çin’deki veri depolamadan online bilişime kadar geniş hizmetler sunan en büyük bulut tabanlı altyapılarından birini geliştirmeye devam ediyor.

Çin hükümeti büyük oranda otonom araçların ilk üretim modellerini gelecek yıl başlayacak şekilde pazara çıkarmayı kendine hedef koydu. 2030a kadar satılacak olan tüm yeni araçların yüzde 10’unun otonom araçlardan oluşmasını istiyor. Çin hükümetinin öngörüsüne göre; Çin’in akıllı ve internet bağlantılı araç pazarı önümüzdeki yıl 100 milyon Yuan yani 15 milyon dolar gelir oranına sahip olacak.

Otonom araç sektörünü hareketlendirecek bu gelişme sonrasında diğer büyük şirketlerin ortaklık kurma istekleri hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor.

https://shiftdelete.net/tencent-ve-bmw-otonom-otomobil-uretecek

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası