SonTakip

Suya dayanıklı SteelSeries oyuncu faresi: Aerox 3

Oyuncu faresi denilince akla gelen önemli markalardan biri olan SteelSeries suya dayanıklı oyuncu faresi, Aerox 3 ile karşımıza çıkıyor. İşte …

Suya dayanıklı SteelSeries oyuncu faresi: Aerox 3

Oyuncu faresi denilince akla gelen önemli markalardan biri olan SteelSeries suya dayanıklı oyuncu faresi, Aerox 3 ile karşımıza çıkıyor. İşte kablolu ve kablosuz versiyonuyla Aerox 3 fiyatı ve özellikleri:

SteelSeries Aerox 3 oyuncu faresi özellikleri ve fiyatı

Aerox 3, kablolu ve kablosuz olmak üzere iki ayrı modelle karşımıza çıkıyor. Kablolu oyuncu faresi oldukça hafif bir yapıya sahip. Ultra hafif olarak nitelendirilen fare tam tamına 57 g ağırlığında. Oyuncu farelerinin genelde ne kadar ağır olduğunu düşünürsek, SteelSeries Aerox 3 bu anlayışı yıkmanın peşinde gibi görünüyor.

Ancak yeni tanıtılan Aerox 3 oyuncu faresinin en önemli özelliği suya ve toza karşı dayanıklı olması. SteelSeries bu fare modellerinin IP54 derecesi alan ilk oyuncu faresi olduğu iddiasında. Bildiğiniz gibi IP54 derecesi toza ve sıçrayan suya karşı koruma sağlıyor. Bu modelin satış fiyatı ise 60 dolar olarak belirlenmiş.

Aerox 3 kablosuz oyuncu faresi ise, kablolu modele göre biraz daha ağır ve 66 g ağırlığına sahip. Her iki modelde bal peteği kabuğu tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Bu tasarım sayesinde Aerox 3 çok daha hafif bir yapıya sahip olmuş. Bu şeffaf tasarım ve RGB aydınlatma, fareye çok daha şık bir görüntü kazandırıyor.

Aerox 3 Wireless için öne çıkan en önemli özellik ise USB-C şarj kablosu ile gelmesi. Böylece SteelSeries, ilk defa bir kablosuz oyuncu faresi için USB-C şarj desteği sunmuş olacak. Farenin kutu içeriğinde USB-C adaptörü dışında, şarj olurken kullanılmak üzere örgülü bir kablo da bulunuyor.

Kablosuz versiyon, kablolu modele göre bazı gelişmiş özelliklere sahip. Aerox 3 Wireless, SteelSeries‘in PixArt ile geliştirdiği ve Rival 3 Wireless‘ta da kullanılan TrueMove Air sensörü ile karşımıza çıkıyor. Bu sensör 18000 dpi optik hassasiyet oranına sahip.

Kablolu Aerox 3 ise daha ucuz Rival 3’te kullanılan TrueMove Core sensörü ile karşımıza çıkıyor. Kablosuz model ayrıca 2.4 GHz ve Bluetooth kablosuz bağlantı desteğine sahip. Kablosuz modelin pil değerleri ise SteelSeries Rival 3 Wireless modelinin 400 saatlik pil ömrünün gerisinde kalmış. Bunun ana nedeni ise gövdenin hafiflemesi için modelin dahili bataryaya sahip olması.

SteelSeries, pil ömrünün kablosuz moda bağlı olarak değiştiğini söylüyor. Bluetooth modunda 200 saat veya 2.4GHz modunda yaklaşık 80 saat farenin dayanabileceği iddiasında. Fareyi 15 dakikalık hızlı şarjla 40 saat kullanmak da mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası