SonTakip

Sular durulmuyor! Twitter çalışanlarından Elon Musk tepkisi

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın aldığı takdirde bazı çalışanların işine son vereceğini açıkladı. Bu duruma tepki gösteren …

Sular durulmuyor! Twitter çalışanlarından Elon Musk tepkisi

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın aldığı takdirde bazı çalışanların işine son vereceğini açıkladı. Bu duruma tepki gösteren Twitter çalışanları, Elon Musk için açık mektup hazırladı.

Musk ile Twitter arasında yaşanan gerginlik henüz çözüme kavuşmadı. Sansasyonel açıklamalar ile gündeme gelen Musk, Twitter çalışanlarını işten çıkarmak ile tehdit ediyor.

Twitter çalışanları, Elon Musk için açık mektup yayınlayacak

Time’ın haberine göre Twitter çalışanları, “Söz konusu olay gerçekleşirse Twitter’ın halka açık sohbete hizmet etme yeteneğine zarar verecek. Bu büyüklükteki bir tehdit pervasızdır, kullanıcılarımızın ve müşterilerimizin platformumuza olan güvenini sarsar. Bu tarz göz korkutma eylemlerinin etik olmadığını belirtmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Mektup taslağında çalışan sayısının 2.000 kişiye düşmesi durumunda şirket açısından sorun oluşacağı da vurgulandı. Twitter çalışanlarına yönelik tehdidin Twitter’ın geleceğini olumsuz etkileyeceğini belirten ekip, “İşimizi sürekli taciz ve tehdit ortamında yapmamız mümkün değil. Bu ihmalkar işten çıkarma tehditlerine son verilmesini talep ediyoruz.” dedi.

Musk’ın açık/kapalı satın alımıyla ilgili devam eden tartışmalara açık bir göndermede bulunan mektup, “Satın alım sürecinde onurlu davranılması gerekiyor. Bununla birlikte, milyarderler tarafından oynanan bir oyunda çalışanların sadece piyonlar olarak görülmesi kötü bir durum.” cümleleriyle bitirildi.

Tartışma yaratan bir diğer nokta ise Musk’ın uzaktan çalışma konseptine karşı olması. Twitter çalışanları, pandemi süreciyle birlikte elde ettikleri uzaktan çalışma hakkının Musk tarafından kaldırılmaması gerektiğini savunuyor.

Twitter çalışanları, yeterli sayıda mesai arkadaşlarının mektubu onayladığı takdirde kamuouyu ile paylaşılacağını vurguladı. Açık mektubun henüz kaç kişi tarafından imzalandığı ve ne zaman yayınlanacağı ne yazık ki bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası