SonTakip

Spotify’dan yeni zam kararı! İşte yeni fiyat

Popüler çevrimiçi müzik dinleme servisi Spotify, ülkemizde uzun süredir hizmet veriyor. Apple Music ve YouTube Premium ile rekabet içinde bulunan …

Spotify’dan yeni zam kararı! İşte yeni fiyat

Popüler çevrimiçi müzik dinleme servisi Spotify, ülkemizde uzun süredir hizmet veriyor. Apple Music ve YouTube Premium ile rekabet içinde bulunan servis, pazarın lideri konumunda. Ancak, son gelen haberlere göre Spotify tarafından Türkiye için zam kararı alınmış durumda. Spotify’ın uygulayacağı zam, şimdilik sadece aile paketi için geçerli.

Önümüzdeki günlerde diğer paketler için de zam gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Spotify tarafından aile paketi için zam kararı alındı

Alınan yeni karar sonrası, aile paketinin fiyatı 26.99 TL yerine 29.99 TL olacak. Aile paketlerinin yeni fiyat üzerinden faturalandırılmasına ise Mart ayından itibaren başlanacak. İsveç merkezli müzik servisi tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki diğer paketlerle ilgili herhangi bir fiyat değişikliğine gidilmediği belirtildi.

Spotify tarafından alınan zam kararı sonrası fiyatı artmış tarifenin 1 Şubat tarihinden itibaren geçerli kılındığı, faturalandırılmanın ise Mart ayından itibaren başlatılacağı belirtildi. Fiyatların artmasında ise kur üzerinde meydana gelen değişiklikler, şirket politikaları ve hizmetlerin pahalanması gibi pek çok neden var. Çevrimiçi müzik dinleme servisleri arasındaki rekabet arttıkça, büyük sanatçılar için ödenen ücretler de artmaya başladı.

İsveçli şirket pazarın lideri konumunda olsa da Apple Music ve YouTube Premium gibi çok ciddi rakipleri var.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası