SonTakip

Spotify, beklenen özelliğini test etmeye başladı

Apple, Spotify, Amazon ve Tidal gibi şirketler rekabeti artırmak için kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Podcast konusundaki …

Spotify, beklenen özelliğini test etmeye başladı

Apple, Spotify, Amazon ve Tidal gibi şirketler rekabeti artırmak için kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Podcast konusundaki başarısıyla gündeme gelen Spotify, sesli kitap özelliğini test etmeye başladı.

Spotify, sesli kitap arşivini genişletiyor

Apple Müzik, sesli kitap konusunda ne yazık ki beklentileri karşılamıyor. Apple Kitaplar ise abonelik sistemine sahip olmadığı için tercih edilmiyor.

Amazon geçtiğimiz günlerde Podcast firması satın alarak hem Spotify hem de Apple Müzik ile olan rekabetini yeni bir boyuta taşımayı hedefliyor. Amazon’a ait olan Audible sesli kitap şirketine rakip olmak isteyen şirket, arşivini genişletmek için çalışmalara devam ediyor.

Harvard Üniversitesi Profesörü Glenda Carpio, Spotify için Spotify’da Klasiklerle Oturmak adlı belgesel dizisi için araştırmalara başladıklarını duyurdu.

11 adet yeni içerik yayınlayan Spotify, daha önce Harry Potter ve Felsefe Taşı gibi dünyaca ünlü eserlerin sesli versiyonlarını kullanıcılara sundu.

Podcast konusunda kullanıcıların tercih listesinde birinci sırada yer alan Spotify, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek için sesli kitap arşivini genişleteceğini belirtti. Bazı analistler, Apple’ın da rekabet için yakın zamanda sesli kitap konusunda çalışmalara başlayacağını söyledi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası