SonTakip

Space X Falcon 9 İkinci Kez Karaya İndi

Space X Falcon 9 Roketi, Landing Zone 1 adlı sert zemine iniş yapmayı başardı. Bu iniş, roketin sert zemine yaptığı ikinci iniş olarak kayıtlara geçti.

Space X Falcon 9 İkinci Kez Karaya İndi

Space X adlı ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi yıl içerisinde Falcon 9 roketini 6 kez okyanus üzerinde kurulan bir platforma indirmeye çalışmıştı.

Roketin iniş anında yakıt tasarrufu yaratmak amacıyla tercih edildiği belirtilen seçenek, sorunsuz inişlere ortam hazırlamıştı.

Sonraki süreçte ise, sert zemine iniş için şartların olgunlaştığını dile getiren şirket, karaya ilk inişini gerçekleştirmişti.

Son görevdeki başarıyla doğru orantılı olarak roketi ikinci kez sert zemine indirmeyi tercih eden Space X, bir kez daha görevini başarıyla tamamladı.

Falcon 9 ikinci kez karaya indi

ABD’nin Florida Eyaleti‘nde bulunan Cape Canaveral uzay üssünden fırlatılan Falcon 9, Landing Zone 1 Bölgesi‘ne başarılı bir şekilde iniş yaptı.

Roketin ikinci kez sert zemine inmesi sonrasında, şirketin zemine sorunsuz bir şekilde indirdiği roket sayısı 5’e yükseldi. Diğer 3 denemede ise roket telef olmuştu.

Roketler uzaya gönderilecek

Space X CEO’su Elon Musk, Falcon 9 roketinin ve şirketin gelecek politikaları hakkında açıklamalarda bulunmuştu

CEO Elon Musk, roketlerin önümüzdeki sonbaharda tekrar kullanımda olacaklarını, yeni görevlerine uygun olarak hazırlanacaklarını ifade etmişti.

Şirketin söz konusu roketleri yakın bir gelecekte uzaya gönderme gibi bir planının olduğu Tech Crunch‘ta ye aldı.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/space-x-falcon-9-ikinci-kez-karaya-indi-73486

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası