Sony’ye Telefon Üretiminde Vergi Engeli!

Sony, Brezilya’da telefon üretimini durduracağını açıkladı. Şirketin Güney Amerika politikasını yakından ilgilendirecek politikası ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Sony’ye Telefon Üretiminde Vergi Engeli!

Sony, bundan sonraki süreçte Brezilya’da akıllı telefon üretmeyeceğini açıkladı. Ülkedeki yerel şirketler için uygulanan vergi muafiyetinin şirketin bu kararı almasında en önemli etkeni oluşturduğu ifade ediliyor.

Sony Brezilya’da akıllı telefon üretmeyecek

Sony, geçtiğimiz yıl itibariyle 83 milyon dolar gelir elde ettiği telefon satışından, ülkede uygulanan vergi kesintileri nedeniyle Brezilya’da beklenmedik bir karar aldı.

Brezilya’da yabancı şirketler ile yerli şirketler arasında farklılık gösteren vergi muafiyeti konusundan muzdarip olan Sony, artık ülkede akıllı telefon üretmeyeceğini açıkladı.

Sony’nin Xperia X, XA gibi çözümleri yaşanan son gelişmenin ardından Çin, Tayland merkezli olmak üzere satışa süreceği ifade ediliyor.

Sony Pazarlama Müdürü Ana Peretti konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ülke kanunların kendi satış stratejilerine ket vurduğunu, bu yüzden Sony’nin farklı ülkelere ithalat politikası izleyeceğini dile getirdi.

Sony, Brezilya’ya yönelik olarak akıllı telefon üretimini durduracak ilk şirket değil. Daha önceki süreçte Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, benzer şikayetlerden ötürü yeni cihazları Güney Amerika ülkesine getirmeyeceğini vurgulamıştı.

Android Central‘da yer alan habere göre Xiaomi’nin ise henüz Brezilya’yı tamamen terk etme gibi bir planı henüz bulunmuyor.

Ana Peretti, son değişikliğin şirket politikalarında daha esnek bir dağıtım sistemini meydana getirebileceğini belirtirken, Brezilya’da üretim faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı.

 

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/sony-brezilya-telefon-uretmeyi-birakiyor-72706

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası