SonTakip

Sony’nin yeni PS5 güncellemesinin performansı artırdığı tespit edildi

Konsol dünyasının güçlü oyuncularından Sony’nin geçen yılın Haziran ayında tanıttığı PlayStation 5 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkıyor …

Sony’nin yeni PS5 güncellemesinin performansı artırdığı tespit edildi

Konsol dünyasının güçlü oyuncularından Sony’nin geçen yılın Haziran ayında tanıttığı PlayStation 5 ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Özellikle ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada yaşanan stok sıkıntısı nedeniyle gündemde olan PS5’in bazı versiyonlarında gelen yeni güncellemenin ardından performans artışı olduğu tespit edildi.

Yeni PS5 güncellemesi performans artışı sağlıyor

Sony, geçtiğimiz günlerde M.2 SSD desteğinin yanı sıra birçok yeni özelliği de beraberinde getiren Eylül ayı güncellemesini yayınladı. Konsol sahiplerini fazlasıyla memnun eden yeni güncelleme, görünüşe göre bazı PS5 konsollarında performans artışı sağlıyor.

Bilindiği üzere Sony, son dönemde 300 gramdan daha hafif olan yeni konsolu CFI-1100 ile gündemde. Şirket, yeni PS5’in üretimine başladıklarını ve modelin mevcut PS5’lerden herhangi bir performans farklılığına sahip olmayacağını duyurmuştu. Ancak yeni güncellemenin ardından elde edilen veriler bunun tam aksini söylüyor.

Yeni modeli test etme şansını elde eden Digital Foundry, konsolda Eylül ayı yazılım güncellemesinin yüklenmesiyle birlikte özellikle oyunlarda küçük bir performans artışı olduğunu tespit etti.

Güncellemenin ardından Control ve Devil May Cry 5 Special Edition gibi belirli PS5 oyunlarında yüzde 2 ila 3 arasında bir performans artışı sağlandığı belirtildi. Bu da oyunlarda yaklaşık 1 FPS ila 3 FPS arasında bir artış olduğu anlamına geliyor.

PS5 için yayınlanan Eylül ayın güncellemesinde M.2 SSD desteğinin yanı sıra gelen yenilikler de şöyle:

  • PS Remote Play uygulamasını mobil veri ile kullanmak mümkün oldu.
  • Şu ana kadar yalnızca kulaklıklarla mevcut olabilen 3D ses efekti, artık TV’lerin dahili hoparlörü için de mevcut hale geldi. 3D ses desteği ile daha sinematik bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Sosyal deneyim iyileştirildi: Ekranın köşelerinde hangi bildirimlerin görünebileceğini seçebilirsiniz. Bununla birlikte arkadaşlık isteklerini toplu olarak kabul etmenizi sağlayan özellik eklendi.
  • Eğer aynı PSN hesabını hem PS4, hem de PS5 için kullanıyorsanız PS5 oyunlarınızda özel bir ikon görünecek.
  • PlayStation Now yayınlarında artık 720p ile 1080p çözünürlükleri arasında seçim yapabileceksiniz.
  • PlayStation 4’te kazandığınız kupaları artık PlayStation 5’te ayrı bir kategorinin içerisinde görebileceksiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası