SonTakip

Sony’den Türkiye’ye gelmeyecek amiral gemisi!

Sony Xperia 1 V’nin bu ayın sonunda gelme ihtimaliyle birlikte modelle ilgili bazı sızıntılar da ortaya çıkıyor.

Sony’den Türkiye’ye gelmeyecek amiral gemisi!

Sony, bu ayın sonunda Barselona’da gerçekleşecek olan MWC’de bir modelini tanıtma ihtimaliyle karşımıza çıkıyor. Sony Xperia 1 V’in bu etkinlik kapsamında gelme ya da gelmeme durumu var. Ancak bir yandan da yaklaşan amiral gemisi akıllı telefonla ilgili sızıntılar da ortaya çıkıyor. İşte Xperia 1 V ile ilgili iddialar!

Sony Xperia 1 V, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile gelebilir

Bir Weibo kullanıcısının paylaştığı sızıntı, bizlere Xperia 1 V’ye ait olduğu düşünülen bir görüntüyü sunuyor. Görsele baktığımız zaman kamera çıkıntısı dikkatleri çekiyor. Bu modelde Xperia 1 IV’ün ToF kamerasının ve RGB IR sensörünün olmadığını görecekseniz.

Görsel gerçekten Xperia 1 V’ye ait ise Sony’nin sonraki amiral gemisi yalnızca üç sensöre sahip olabilir. Görünüşe göre şirket, LED flaşı Xperia 1 IV’teki gibi dışarıda tutmak yerine bir tümseğin içine taşımış gibi duruyor.

Aynı zamanda Çinli sızıntı kaynağına göre Sony Xperia 1 V, bu yıl bir amiral gemisi için verilen Snapdragon 8 Gen 2 SoC’yi kullanacak. Sızıntı kapan kişi, bu SoC ile en ince cihaz olacağını iddia ediyor. Bu da Sony’nin modele benzersiz bir soğutma çözümü yerleştirdiği anlamına geliyor.

Görüntünün dışında Sony’nin Xperia 1 V’yi MWC Barcelona 2023’te duyurmayı planladığı da ortaya çıktı. Bunu ise 27 Şubat’tan 2 Mart’a kadar sürecek olan etkinlikte göreceğiz. Ayrıca şirketin bazı modellerini etkinlik tarihinden daha önce açıklama gibi alışkanlıkları var. Örneğin, Xperia IV 11 Mayıs 2022’de duyuruldu. Sonrasında ise 11 Haziran 2022’de piyasaya sürüldü.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası