SonTakip

Sony’den moral bozan PlayStation 5 açıklaması

Yeni nesil oyun konsolları, yaklaşık 6 ay önce piyasaya çıktı. Ancak bu süreçte ne PlayStation 5 ne de Xbox Series X/S, stok sıkıntısından …

Sony’den moral bozan PlayStation 5 açıklaması

Yeni nesil oyun konsolları, yaklaşık 6 ay önce piyasaya çıktı. Ancak bu süreçte ne PlayStation 5 ne de Xbox Series X/S, stok sıkıntısından kurtulamadı. Bu ürünler için var olan mevcut talebe yetişmekte zorlanan üreticiler, bir türlü yeterli sayıda konsolu piyasaya sürmeyi başaramadı. Bunun en büyük nedeni ise salgın kaynaklı tedarik sorunları.

Aşılama çalışmalarının hızlanması ve pandemi sürecinin sonuna yaklaşılması bu sıkıntılarının yakında sona ereceğini düşündürüyordu. Ancak son gelen açıklamalar, durumun pek de öyle olmadığını ortaya çıkardı.

PlayStation 5 stok sıkıntısı 2022’de devam edecek

Analistlerin olduğu ufak bir gruba toplantı düzenleyen Sony yetkilileri, stok sıkıntısı hakkında açıklama yaptı. Toplantıya katılan Bloomberg’in analistleri tarafından hazırlanan rapora göre,  yaşanan stok sıkıntısı tahmin ettiğimizden uzun sürecek. Japon teknoloji devi, sorunun 2022 yılının sonuna kadar çözülmeyeceğini düşünüyor.

Konuyla ilgili konuşan Sony Group Finans Direktörü Hiroki Totoki, “Talebin bu yıl da azalacağını sanmıyorum. Hatta önümüzdeki yıl tedarik miktarını artırıp daha fazla PlayStation 5 üretsek bile, yeterli olmayacaktır.”  açıklamalarında bulundu.

Toplantıda öz eleştiride de bulunan Sony,  PlayStation 5 üretim hattındaki yeterli geliştirilmenin yapılmadığını da belirtti. Gerekli iyileştirmelerin yapılacağını açıklayan şirket, yeterli sayıda konsol üretmek için ellerinden geleni yapacak.

Stok sıkıntıları ve pandemi zorluklarına rağmen oldukça başarılı satış rakamları yakalayan PlayStation 5, geçtiğimiz ay tarihin en hızlı satan oyun konsolu olmuştu. Uzmanlar konsolun bu satış başarısını sürdürmesi halinde sorun yaşamadan PS4’ün satış rakamlarını geçmesini bekliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası