SonTakip

Son Windows 10 güncellemesi sorun yaratıyor

Yayınlanan en son yeni Windows 10 güncellemesi bir çeşit sorunu da beraberinde getiriyor gibi görünüyor. Buna göre güncelleme, yazıcınızı …

Son Windows 10 güncellemesi sorun yaratıyor

Yayınlanan en son yeni Windows 10 güncellemesi bir çeşit sorunu da beraberinde getiriyor gibi görünüyor. Buna göre güncelleme, yazıcınızı kullanmanız durumunda bilgisayarınızın mavi ekran vermesine ve çökmesine neden olabiliyor.

Yeni Windows 10 güncellemesi yazıcıları etkiliyor

Windows Latest tarafından yayınlanan rapora göre, en son Windows güncellemesi bazı yazıcı sahipleri için sorunlara neden olabiliyor. Kullanıcılar, Not Defteri, Office Programları veya diğer programlardan yazdırma yapmak için iletişim kutusunu açtıklarında mavi ekranla karşılaştıklarını bildirdi. Microsoft ise belirli durumlarda yazdırma girişiminin PC’nizde mavi ekrana neden olabileceğinin farkında olduğunu belirterek hatayı Windows 10 Destek sayfasına listeledi. Şirket henüz bir düzeltme yayınlamasa da web sitesinden “Şu anda araştırma yapıyoruz ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda bir güncelleme sağlayacağız” dedi.

Sorunun ne kadar yaygın olduğu net olarak belli değil. Ancak Windows Latest, ortaya çıkan çok sayıda hata raporu olduğunu belirtti. Ayrıca Windows kullanıcıları Reddit üzerinden odaklanırken, bir kişi bu sorunun 4 bilgisayarda da olduğunu ifade etti. Bir başkası da, “Aynı sorunu yaşayan müşterilerden az önce 3 telefon aldık” ifadelerini kullandı.

Eğer bu sorunla karşılaşırsanız, en kolay çözüm en son Windows güncellemesini geri almak gibi gözüküyor. Bunu yapmak için Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme> Güncelleme Geçmişini Görüntüle> Güncellemeleri Kaldır> Kaldır’ı açın veya yamayı Komut İstemi’nde manuel olarak kaldırın demeniz yeterli olacak. Zira bazı Reddit kullanıcıları bunun sorunlarını çözdüğünü onayladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası