Snapdragon 865 tanıtım tarihi belli oldu

  • 08 Kasım 2019
  • 100 kez görüntülendi.
Snapdragon 865 tanıtım tarihi belli oldu

Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisi, Huawei’nin telefonlarını ve Samsung’un Exynos versiyonlarını saymazsak, bu yıl piyasaya sürülen amiral gemilerinin neredeyse tamamına güç verdi. Şimdi ise gözler Snapdragon 865‘e çevrildi.

Samsung, Galaxy S11 için son kararını verdi

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11 önümüzdeki yıl Şubat ayında tanıtılacak. Bu kapsamda Samsung Galaxy S11 işlemcisi ve diğer donanımları için son kararın verildiği belirtiliyor.

Snapdragon 865 tanıtım tarihi netleşti

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda ABD’nin Havai eyaletinde bir teknoloji zirvesi düzenlenecek. 3 – 5 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bu etkinliğin en heyecan verici yönü, Snapdragon 865’in resmiyet kazanacak olması.

Snapdragon 865 hakkında bugüne kadar onlarca farklı sızıntı karşımıza çıksa da, halen kısıtlı bir bilgiye sahibiz. En büyük değişiklik üretim sürecinde karşımıza çıkacak. Snapdragon 820 ve 835’ten bu yana TSMC ile çalışan Qualcomm bu yeni işlemcisinde, Samsung’un 7 nm fabrikasyon sürecini tercih edecek.

Temelde iki farklı işlemci olacak. 4G veya diğer adıyla LTE modeme sahip olan standart versiyona ek olarak, 5G desteğine sahip olan telefonlarda Snapdragon X55 modemin yer aldığı versiyona yer verilecek.

Snapdragon 865’de karşımıza çıkması beklenen 7 nm EUV fabrikasyon süreci ile TSMC’nin 7 nm FinFET fabrikasyon süreci arasında, güç tüketimi açısından yüzde 15 ile 20 arasında bir iyileştirmenin söz konusu olması bekleniyor.

Buna ek olarak Samsung, 5 nm EUV üretim süreci için çalışmalarını çoktan tamamladı. Şu anda Güney Kore’nin Hwaseong şehrindeki üretim hattını genişletmeye odaklanan Samsung bu sayede TSMC’nin önüne geçmeyi başardı.

https://shiftdelete.net/snapdragon-865-tanitim-tarihi-belli-oldu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası