Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Siri annenize küfür edebilir!

Geçtiğimiz günlerde kendisine yöneltilen soru cevap veren Siri anneye küfür etti. Reddit kullanıcısının ortaya çıkarttığı ilginç durum ile ilgili Apple cephesinden herhangi bir yanıt var mı?

  • 30 Nisan 2018
  • 135 kez görüntülendi.
Siri annenize küfür edebilir!

Steve Jobs‘ın son eseri  olan iPhone 4S ile hayatımıza giren Siri, sesli asistanlar arasında belki de en çok sevilenlerden birisi. Fakat geçtiğimiz günlerde bir soruya verdiği cevap ile Siri anneye küfür etti.

Siri, zaman zaman verdiği akıllıca cevaplar ile gündeme gelmiş, kullanıcılarının takdirini kazanmayı başarmıştı. Yıllar içerisinde gelişen ve iPhone‘da başladığı yolculuğuna Macbook‘lara da dahil olarak devam eden Siri, başarısına gölge düşürebilecek bir hata yaptı.

Siri anneye küfür etti, kullanıcıların tepkisi çekti!

Bir Reddit kullanıcısının kaydettiği videoya göre Siri, anne tanımı olarak verdiği cevapta annenize küfür etmiş oldu. Herhangi bir sansür veya kısıtlama olmadan direkt olarak küfürlü cevabı veren Siri, tepki çekti. 2015 yılında da benzeri bir durum olmuş, tepkilerden dolayı Apple kısa süre içerisinde Siri‘ye müdahale ederek bu durumu düzeltmişti.

Siri‘nin yaşattığı bu seferki durumun nedeni olarak Oxford sözlüğünü baz alması gösteriliyor. Reddit‘te kısa süre içerisinde en popüler konulardan birisi haline gelen bu videoya Apple cephesinden henüz bir açıklama yapılmadı veya bir adım atılmadı.

Durumun 2015’te yaşanan olaya benzer bir şekilde Siri‘ye müdahale edilerek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağı düşünülüyor. Ayrıca yaşanan bu durumun Siri’yi Türkçe kullanan kullanıcıları etkilemediğini de belirtelim.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/siri-anneye-kufur-etti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik