SonTakip

Sıfır otomobillere zam gelebilir! Fiyatlar değişiyor

Geçen ay bazı otomobillere gelen zamlar, otomobil almayı düşünenleri üzmüştü. Mayıs ayına girmemizle beraber bir zam dalgası daha bizleri …

Sıfır otomobillere zam gelebilir! Fiyatlar değişiyor

Geçen ay bazı otomobillere gelen zamlar, otomobil almayı düşünenleri üzmüştü. Mayıs ayına girmemizle beraber bir zam dalgası daha bizleri bekliyor olabilir. Bazı üreticiler sıfır otomobil fiyatları listelerini yayından kaldırıldı. Fiyat sayfalarında şu an verilen tek bilgi; listenin güncelleneceği.

Bazı otomobil üreticileri fiyat listelerini güncelliyor: Sıfır otomobil fiyatları zamlanabilir

Ülkemizde faaliyette olan neredeyse tüm üreticiler fiyat listelerini internet siteleri üzerinde yayınlar. Bazı üreticiler ise yalnızca telefonla görüşme ile bu bilgileri sunsa da genelde internetten fiyatları görebiliyoruz. Geçen ay özellikle uygun fiyatlı otomobillerde bir zam rüzgarı esti. Örneğin 2021 model Dacia Sandero’nun fiyatı 20.000 TL civarında artmıştı.

Aynı durumu Mayıs ayında da görmeyi bekliyoruz. Genelde otomobil üreticileri fiyat listelerini güncellemeye aldıktan sonra sıfır otomobil fiyatları karşımıza zamlanmış olarak çıkar.

Nissan’ın fiyat listesi sayfası

Hyundai fiyat listesi sayfası

Otomobil fiyatları bazen yerel olarak, bazen küresel olarak güncellenir. Şu anki durum, yalnızca ülkemiz fiyat listelerinin güncellenmekte olduğunu gösteriyor. Değişen döviz kuru, fiyat değişimlerinin en büyük nedeni. Umuyoruz ki yerli üretim otomobiller çıktığında döviz kuruna bağımlı fiyat değişimlerinin önüne geçilecek.

Yine de fiyatların zamlanmasının bir olasılık olduğunu hatırlatalım. Yine de bu olasılığa oldukça fazla ihtimal veriyoruz. Bakalım sıfır otomobil fiyatları Mayıs ayında nasıl değişecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası