SonTakip

Samsung’dan Otomobil Hamlesi!

Samsung, otomobil sektörü için önemli atılımını Çin’de gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Çinli otomobil üreticisinin hisselerini satın almayı düşünen Samsung’un planı ne?

Samsung’dan Otomobil Hamlesi!

Telefon, tablet, televizyon, akıllı saat ve beyaz eşya üreticisi olarak bildiğimiz Samsung, inşaat ve tıbbi hizmetler gibi alanlarda da varlığını devam ettiriyor. Tesla ile başlayan elektrikli otomobil furyasından sonra firmalar bu alana yönelmişti. Şehir efsanesi haline gelen “Apple Araba Üretiyor!” dedikodularından sonra otomobil için Samsung bugün ilk ciddi atılımını gerçekleştirmeyi planlıyor.

Samsung, BYD Auto’yu satın almak için kolları sıvadı!

Çin’in önde gelen otomobil üreticisi BYD Auto‘nun, Samsung tarafından satın alacağı güvenilir kaynaklar tarafından aktarıldı. Bu satın alınma işleminin BYD Auto’nun borsadaki hisse değerini düşürmemesi için henüz resmi bir açıklama ile dile getirilmeyeceği de Engadget‘taki haberde yer aldı. Ancak bu dedikodu bile BYD’nin hisselerini %0,34 oranında düşürdü.

BYD Auto‘nun Green Europe kapsamında elektrikli otobüsleri bulunuyor. Samsung’un elektrikli araç sektörüne sıfırdan girmek yerine BYD Auto bünyesinde hali hazırda bulunan malzemeyi geliştirip sektöre giriş yapacağı düşünülüyor.

Samsung’un bu hamlesinden sonra gözler direkt Apple’a çevrileceğe benziyor. Apple’ın henüz elektrikli otomobil için Tesla’nın eski çalışanlarını işe almasının dışında elle tutulur gözle görünür bir hamlesi bulunmuyor. Mobil ve masaüstü çözümlerden otomobil sektörüne geçmenin bir takım zorlukları olacağı kesin. Bakalım ilerleyen yıllarda Samsung ile Apple arasındaki mobil çekişmeyi otomobil sektöründe de görecek miyiz?

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/samsung-otomobil-icin-byd-auto-satin-alabilir-73493

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası