SonTakip

Samsung, Covid-19 aşısı üretimine katılıyor

Güney Koreli teknoloji devi geliştirdiği akıllı cihazlarla birçok kullanıcı tarafından seviliyor. Özellikle akıllı telefon sektöründe aldığı …

Samsung, Covid-19 aşısı üretimine katılıyor

Güney Koreli teknoloji devi geliştirdiği akıllı cihazlarla birçok kullanıcı tarafından seviliyor. Özellikle akıllı telefon sektöründe aldığı inovatif kararlar, diğer üreticilere de ilham veriyor. Samsung‘u her zaman teknoloji alanında gördük fakat yeni bilgiler şirketin sağlık alanına gireceğini de ortaya çıkarıyor.

Samsung Pfizer aşısı üretmeye başlayacak

Güney Kore devlet başkanı Moon Jae-in bu hafta ABD’de ve başkanın seyahat planlarının çoğu BM Genel Kurulu etrafında dönüyor. Bazı haberler, Moon‘un dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden biri olan ve Covid-19 aşılarında iyi bir tedarik gerçekleştiren Pfizer’in CEO’su Albert Bourlar ile görüşmeyi planladığını belirtiyor.

Bu yılın başlarında Moon Jaein ve Joe Biden, iki ülke arasında ortak bir aşı geliştirme anlaşması üzerinde anlaşmıştı. Anlaşmanın detaylarının bu hafta düzenlenecek törenle açıklanması planlanıyor. Bu anlaşma Güney Kore‘yi Asya‘nın en büyük aşı üretim merkezi haline gelmesini sağlayacak çünkü anlaşma ile birlikte 2 milyar dolar yatırım söz konusu.

Samsung gibi bir teknoloji şirketi bu üretimin araştırma ve geliştirme bölümlerinde önemli rol bir oynayacak. Samsung ile Samsung Group’un Incheon tabanlı biyoteknoloji birimi olan Samsung Biologics, aşı üretiminde büyük bir destek sağlayacak. Aşı üretim projesinin ne kadar süreceği ve ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Fakat tahminler Samsung’un birkaç ay içerisinde üretime başlamasından yana.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası