SonTakip

Samsung, akıllı saatler için Tizen’den vazgeçebilir

Akıllı saat piyasasında yenilikçi hamleleri ile dikkat çeken Samsung, yeni bir söylent ile gündeme geldi. Şirket, iddiaya göre bir sonraki akıllı …

Samsung, akıllı saatler için Tizen’den vazgeçebilir

Akıllı saat piyasasında yenilikçi hamleleri ile dikkat çeken Samsung, yeni bir söylent ile gündeme geldi. Şirket, iddiaya göre bir sonraki akıllı saatında Tizen yerine Android tabanlı Wear OS işletim sistemi kullanacak.

Samsung, Wear OS tabanlı akıllı saat üretecek iddiası

GalaxyClub ekibi, geçtiğimiz günlerde yeni akıllı saat modelleri ile ilgili ipucu bulduklarını açıkladı. Yapılan açıklamada yeni saat modellerinin 2 farklı boyutta geleceği belirtildi. Yapılan açıklamadan sonra yeni modellerin farklı bir sızıntı ile gündeme gelmesi Wear OS işletim sistemi ihtimalinin güçlenmesine sebep oldu.

Samsung, akıllı saatlerinde 2014 yılından beri aktif olarak Tizen işletim sistemini kullanıyor. Şirketin geliştirdiği işletim sistemi Tizen, Android ekosistemine tam olarak entegre edilebilmiş değil. İddiaya göre şirket, bu sebepten dolayı Wear OS işletim sistemine sahip yeni model ile karşımıza çıkacak.

Sızıntı ile ilgili açıklama yapan Ice Universe adlı Twitter kullanıcıs, Wear OS işletim sistemli yeni modelin firma için yeni bir dönem açacağını belirtti.

Bazı kullanıcılar, yapılan sızıntı sonrasında Samsung’u eleştiri yağmuruna tuttu. Analistler ise hem kullanım deneyimi hem de batarya süresi olarak birçok kullanıcı tarafından beğenilen Samsung akıllı saatlerin Wear OS ile piyasaya sürüldüğünde eskisi kadar rağbet görmeyeceğini tahmin ettiklerini açıkladı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası