SonTakip

Samsung Akıllı Lens Patenti Alıyor

Samsung Patent Ve Ticari Markalar Bölümü, Gear Link akıllı lensinin patentini alıyor. Samsung, geleceğin teknolojilerinden biri olarak bakılan akıllı lens teknolojisinde büyük bir adım atıyor.

Samsung Akıllı Lens Patenti Alıyor

Google, birkaç yıl önce Google Glass projesini duyurduğunda, çözümün getireceği yenilikler, geleceğin teknolojisinin kapısını aralamıştı.

Optik bir ekran üzerinde yer alan giyilebilir bilgisayarı gözlük bünyesinde kullanıcılara aktaran Google Glass, geleceğin teknolojisi gözüyle bakılan giyilebilir teknolojiler adına önemli bir adımda bulunmuştu.

Cihaz kenarında bulunan dokunmatik pad ile kontrol edilebilen gözlük, ses tanıma sistemine sahip olup, internete bağlanabiliyor, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekebiliyordu.

Samsung bu bağlamda, Google’a girdiği giyilebilir teknolojiler konusundaki rekabette önemli bir adım attı.

Firmanın Patent Ve Ticari Markalar Bölümü, “Gear Link” adındaki akıllı lens projesinin patentini alma yoluna gidiyor.

Şirketin, giyilebilir Galaxy Cam Projesi üzerinde çalışmalarda bulunduğu iddia ediliyordu. Nitekim bu iddialar gerçeği yansıtıyor gibi gözüküyor.

2014 yılından beri Gear Link adlı akıllı kontakt lens teknolojisi üzerinde çalışmalarını yürüten Güney Koreli dev teknoloji şirketi, cihazın patentini alma konusunda girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

Telefon çözümlerinde bütünleşerek kullanıcılara sunulacağı ifade edilen Gear Link; özel ekran, kamera, hareket sensörleri çözümlerini barındıracak.

 yer alan habere göre ilk etapta Asya ve Amerika pazarlarında üretimi gerçekleştirileceği ürün hakkında henüz başka bir ayrıntı bulunmuyor.

Samsung giyilebilir teknoloji pazarında, Smartwatch, Gear VR gibi çözümleri kullanıcılara sunmuş; HoloLens teknolojisinde Microsoft’a destekte bulunduğunu belirtmişti.

Akıllı lens teknolojisinin nasıl bir şekilde kullanımda olacağı şu an bilinmiyor; fakat ürünün geleceğin teknolojilerini son derece büyük bir katkıda bulunabileceğini söyleyebiliriz.

 

 

Kaynak: Samsung Akıllı Lens Patenti Alıyor

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası