SonTakip

Samsung, 5G akıllı telefonları ile rakiplerini geride bıraktı

Samsung, 5G akıllı telefonları piyasaya çıkarmak konusunda oldukça hızlı davrandı. Şirket, Galaxy S10 5G ile bu çalışmalara start verdi. Yeni …

Samsung, 5G akıllı telefonları ile rakiplerini geride bıraktı

Samsung, 5G akıllı telefonları piyasaya çıkarmak konusunda oldukça hızlı davrandı. Şirket, Galaxy S10 5G ile bu çalışmalara start verdi.

Yeni nesil ağ desteğini daha fazla cihaza genişleten Samsung, 2020’yi akıllı telefonları için 5G yılı ilan etti. Bu strateji şirkete temettü kazandırıyor gibi görünüyor. Bu sayede firma, yılın ilk çeyreğinde en hızlı büyüyen 5G akıllı telefon üreticisi oldu.

Samsung’un 5G stratejisi karşılığını veriyor

Samsung başlangıçta yalnızca amiral gemisi cihazları için 5G desteği sağladı. Daha sonra orta sınıf Galaxy A ve hatta giriş seviyesi Galaxy M cihazlara bile 5G desteğini getirdi. Şirket artık 5G akıllı telefonları hemen her fiyat aralığında sunuyor. Hatta bazı modeller 5G ağlarının henüz yayınlanmadığı ülkelerde bile mevcuttur.

Strategy Analytics‘in son araştırması, küresel 5G akıllı telefon sevkiyatlarının 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 6 büyüdüğünü gösteriyor.

Akıllı telefonlara olan talep Amerika Birleşik Devletleri, Batı Avrupa ve Çin’de gücünü korumaya devam ediyor. Raporlara göre Samsung‘un 2021’in 1. çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen 5G akıllı telefon satıcısı olduğu anlaşıldı. Yakın dönemde 17 milyon cihaz üretti. Bu da şirketin 2020’nin son çeyreğinden beridir üretimini yüzde 79 oranında artırdığını gösterdi.

Samsung‘un küreselakıllı telefon pazarındaki büyümesini durdurmak zor görünüyor. Şirket yakında Çin’de yeni bir 5G akıllı telefon piyasaya sürecek. Bu model Galaxy Z Fold 3‘ün benzersiz bir modeli olacak. Bunun ülkedeki pazar payını artırmaya yardımcı olup olmadığı ise ancak ilk satışlardan sonra görülecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası