Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!

  • 09 Haziran 2019
  • 151 kez görüntülendi.
Rivian kamyonetler birbirlerini şarj edebilecek!

Elektrikli kamyonet üreticisi Rivian, son teknolojisi ile birlikte son zamanların akıllı telefonlarında gördüğümüz bir teknolojiyi otomobiller için de kullanılabilir hale getiriyor. Rivian son geliştirmiş olduğu teknolojisi ile birlikte elektrikli otomobil modellerinin birbirlerini şarj etmesine imkan sunuyor. Rivian to Rivian adı verilen bu teknoloji, pil seviyesi düşük olan bir Rivian otomobile başka bir Rivian otomobile şarj yükleyebiliyor. İşte otomobil tersine şarj teknolojisi!

Kampçılara özel elektrikli kamyonet: Rivian R1T

Elektrikli otomobil üreticisi Rivian, Overland Expo’da düzenlediği lansmanıyla yeni elektrikli kamyonet modeli Rivian R1T’yi duyurdu. Kampçılara özel kamyonet…

Rivian to Rivian ile tersine şarj teknolojisi otomobillerde!

Akıllı telefonlarda yaygınlaşmasının ardından, otomobillerde de uygulanabileceğine dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Rivian bu söylentilerin ardından otomobilde ilk tersine şarj özelliğini kullanan firma oldu.

Zaten Rivian genel olarak batarya konusunda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyordu. Daha öncesinde araçları için taşınabilir batarya ekipmanlarını çıkarmıştı. Araç sahipleri araçlarındaki bataryalarının yanı sıra ekstra bir batarya taşıyabiliyordu. Ama artık Rivian’a sahip olan iki arkadaş, birbirlerinin otomobillerini rahatça şarj edebilecekler.

Rivian otomobiller, bu tersine şarj özelliğini, telefonlardaki gibi kablosuz olarak değil, kablo ve ekstra batarya haznesi yardımıyla kullanabilecekler. Kablo aracılığıyla otomobiller birbirlerine şarjlarını paylaşabilecekler.

https://shiftdelete.net/rivian-kamyonetler-birbirlerini-sarj-edebilecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası