SonTakip

Resident Evil 4 VR’ın çıkış tarihi açıklandı!

Geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan ve Resident Evil 4‘ün sanal gerçeklik (VR) için yeniden tasarlanan versiyonu olan Resident Evil 4 VR‘ın çıkış …

Resident Evil 4 VR’ın çıkış tarihi açıklandı!

Geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan ve Resident Evil 4‘ün sanal gerçeklik (VR) için yeniden tasarlanan versiyonu olan Resident Evil 4 VR‘ın çıkış tarihi açıklandı. Daha önce Resident Evil 7‘yi VR gözlüğü için optimize eden Capcom, ilk kez sanal gerçekliğe özel bir oyunla sevenlerinin karşısına çıkacak.

Capcom cephesinden gelen açıklamaya göre oyun, Cadılar Bayramı‘nın da kutlanacağı hafta içerisinde; 21 Ekim tarihinde oyuncularla buluşacak.

Serinin VR için geliştirilen ilk oyunu: Resident Evil 4 VR

Resident Evil 4’ün hikayesini ve mekanlarını FPS kamerasıyla VR platformuna uygun hale getirmek için çabalayan Capcom, oyunun yapısında bir takım değişiklikler yapacak. 2005’te yayınlanan orijinal yapımın dünyasını ve anlatısını koruması beklenen Resident Evil 4 VR, sanal gerçeklik kontrolcüsüyle silahlar ve eşyalarla etkileşim kurmanızı sağlayacak. Oyunda yer alan bulmacalar da sanal gerçekliğe uygun bir biçimde yeniden tasarlandı.

Gelelim kötü habere: Resident Evil 4’ün sanal gerçeklik için tasarlanan versiyonuşu an için sadece Facebook’un yeni VR gözlüğü Oculus Quest 2‘de oynanabilecek. Yurtdışında ve Oculus’un resmi web sitesinde 300 dolar etiketiyle satılan Oculus Quest 2‘nin Türkiye’ye teslimatı şu an için bulunmuyor. Bu anlamda diğer VR gözlüğü sahipleri, Resident Evil 4 VR’ın diğer sanal gerçeklik gözlüklerinde çalışabilmesi için yapılacak mod çalışmalarını beklemek durumundalar.

Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre, oyun baştan sona birinci şahıs kamerasından oynanacak olsa da ara sahneler orijinaline sadık kalacak şekilde korunuyor. Bununla birlikte, Resident Evil 4’te sıklıkla karşımıza çıkan, doğru zamanda doğru tuşlara basmamız gereken aksiyon anları da VR versiyonunda yer alacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası