SonTakip

Redmi Note 10 serisi ekran sorunlarıyla can sıkıyor

Xiaomi, geçtiğimiz ay bütçe dostu modelleri Redmi Note 10 serisi ile karşımıza çıktı. Ülkemizde de satışa sunulan bu telefonlarda bazı …

Redmi Note 10 serisi ekran sorunlarıyla can sıkıyor

Xiaomi, geçtiğimiz ay bütçe dostu modelleri Redmi Note 10 serisi ile karşımıza çıktı. Ülkemizde de satışa sunulan bu telefonlarda bazı kullanıcılar can sıkıcı ekran sorunları ile karşılaştı.

Ortaya çıkan kullanıcı raporlarına göre Redmi Note 10, Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max modelleri ekran titreşimi, dokunmatik sorunu ve bunun gibi çeşitli sorunlar gösteriyor. Ancak şirket bu sorunu önümüzdeki haftalarda yayınlayacağı güncellemeler ile çözeceğini belirtti.

Sorun, güncelleme ile çözülmeyebilir

Redmi’nin yeni bütçe dostu telefonu Redmi Note 10, raporlara göre karanlık modda kullanıldığı zaman ekran titreme sorunlarıyla karşılaşıyor. Buna ek olarak kullanıcılar, ekranın bazen dokunmatik işlevini algılamadığını da ifade ediyorlar.

Redmi Note 10 Pro kullanıcıları ise benzer sorunu cihazı 120 Hz ekran tazeleme modunda kullandıklarında yaşıyorlar. Raporlara göre cihaz, bu modda çalışırken ekranda titreme ve dokunmatik algılama gibi hatalarla karşı karşıya kalıyor.

Telefonlarını teknik servise götüren kullanıcılar, değişim yapılmasına rağmen sorunların yine de devam ettiğini bildirdi. Ancak bu duruma karşı yanıt veren müşteri temsilcileri, yakında yeni bir OTA güncellemenin sunulacağını ifade etti.

Redmi Note 10 Pro için geçici çözüm var

Ekran titreme sorunları yaşayan Redmi Note 10 Pro kullanıcıları için şu anda geçici bir çözüm mevcut. Eğer cihazlarınızı 120 Hz’de kullanırken bu sorunları yaşıyorsanız ekran yenileme hızını 60 Hz’e düşürmeniz tavsiye ediliyor. Yeni bir güncelleme sunulana kadar cihazı bu modda kullanmanın en iyi çözüm olduğu belirtiliyor.

Redmi Note 10 için ise şu an geçici bir çözüm bulunmuyor. Kullanıcıların yapması gereken tek şey, yalnızca yeni gelecek güncellemeyi beklemek olacaktır. Ancak bazı iddialar güncellemeyle de sorunun düzeltilemeyeceğini ön görüyor.

Ortaya atılan bu iddialar doğru ise Xiaomi toplu cihaz değişimi ile karşı karşıya kalabilir. Tabii tüm bunları konuşmak için önce yeni güncellemenin gelmesini beklemek daha doğru olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası