SonTakip

Realme CEO’su uygun fiyatlı 5G telefonlar için tarih verdi

Çinli akıllı telefon üreticileri, yeni teknolojileri uygun fiyatlarla buluşturmaya devam ediyor. Ancak Xiaomi ve Realme gibi şirketlerin bütün …

Realme CEO’su uygun fiyatlı 5G telefonlar için tarih verdi

Çinli akıllı telefon üreticileri, yeni teknolojileri uygun fiyatlarla buluşturmaya devam ediyor. Ancak Xiaomi ve Realme gibi şirketlerin bütün çabalarına rağmen bazı yenilikler, uzun süre orta ve üst seviye telefonlara özel kalıyor.

Bu yeniliklerden biri olan 5G, şu an için sadece üst seviye telefonlarda karşımıza çıkıyor. Neyse ki bu durum uzun sürmeyecek. Realme kısa süre içerisinde 5G teknolojisini 150 doların altındaki telefonlara getirmeyi planlıyor.

Realme 5G teknolojisini ucuz telefonlara taşıyacak

Her ne kadar 5G altyapısı şu an için sınırlı sayıda ülkede bulunsa da, yeni çıkan telefonların pek çoğu bu teknolojiyle geliyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu bağlantı, ne yazık ki sadece belli bir fiyatın üzerindeki telefonlarda karşımıza çıkıyor. Ancak Realme Hindistan ve Avrupa CEO’su Madhav Sheth, kullanıcıları sevindiren bir açıklama yaptı.

Açıklama Counterpoint, GSMA ve Qualcomm ortaklığında düzenlenen Realme Global 5G Summit konferansında geldi. 5G hakkında sorulan soruya yanıt veren Sheth, 2022’ye kadar 10 bin RP (137 dolar) altındaki telefonlara 5G teknolojisini getireceklerini açıkladı. Qualcomm gibi ortaklarla yakından çalıştıklarını belirten CEO, maliyetleri düşürmek için ellerinden gelenleri yaptıklarını belirtti.

Yeni teknolojileri daha fazla kullanıcıyla buluşturmak için yola çıktıklarını duyuran Realme, 2020’de 14 5G telefon piyasaya sürdü. Yeni bağlantı teknolojisini destekleyen telefonlar şirketin toplam pazarının yüzde 40’ını oluşturdu. Şirket kısa sürede bu oranı 50 pazarda yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası