SonTakip

Ray-Ban ve Facebook’un akıllı gözlüğü için tarih belli oldu

Çeşitli artırılmış gerçeklik ve diğer donanım ağırlıklı alanlarda sesinin duyurmaya başlayan Facebook, gözlük sektörünün devlerinden Ray-Ban …

Ray-Ban ve Facebook’un akıllı gözlüğü için tarih belli oldu

Çeşitli artırılmış gerçeklik ve diğer donanım ağırlıklı alanlarda sesinin duyurmaya başlayan Facebook, gözlük sektörünün devlerinden Ray-Ban ile ortaklaşa bir akıllı gözlük geliştiriyor. Son gelişmelere göre merak edilen bu gözlük için tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Ray-Ban ve Facebook imzalı akıllı gözlük geliyor

Geçtiğimiz aylar içerisinde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg tarafından resmi olarak açıklanan Ray-Ban ile geliştirilen akıllı gözlük modeli, 9 Eylül tarihinde resmen tanıtılacak.

Her iki şirket açısından ilk olacak bu akıllı gözlük için henüz teknik bir detay yok. ancak gözlüğün donanım geliştirmesini Facebook, gözlük temeli ise Ray-Ban tarafından geliştirildiği tahmin ediliyor. Artırılmış gerçeklik yapısı bulunan bu gözlükte, yerleşik bir kamera bulunurken suya karşı da dayanıklı olacak. Bu konudaki en büyük ipucu ise Zuckerberg’in kendi sayfasında paylaştığı video oldu.

Tüm detaylarını yarın göreceğimiz akıllı gözlük dışında sosyal medya devi, yeni bir akıllı saat de geliştiriyor. Saat hakkında hem teknik özellik hem tasarım açısından bir bilgi bulunmuyor ancak bilindiği kadarıyla üzerinde iki adet kamera yer alacak ve bu saatle görüntülü görüşme yapılabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası