SonTakip

Popüler Snapchat özelliği, Instagram’a geldi!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bunu yaparken diğer platformlardan “esinlenen …

Popüler Snapchat özelliği, Instagram’a geldi!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bunu yaparken diğer platformlardan “esinlenen” şirket, trendleri takip etmekte oldukça başarılı. Snapchat‘ten aldığı sevilen özelliği “Hikayeler” ise bunun en net örneği.

Bir süre önce Snapchat‘in ana teması kaybolan mesajlar ve Threads gibi özelliklerden sonra şirket, bir özelliği daha bünyesine ekliyor. Özellikle uygulamayı kullanırken karşılaştığınız sorunlardan kurtulmanızı isteyen Instagram, “Rage Shake” fonksiyonu kazandı.

Instagram ‘Rage Shake’ özelliği

Bazen uygulama içerisinde bazı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bir hata ile karşılaşırsanız ve bu sizi sinirlendirirse Türkçesi ‘öfke sarsıntısı olan ‘Rage Shake‘ özelliği işinize yarayacak. Uygulama içerisinde bir hata ya da kitlenme durumu ile karşı karşıya kaldığınızda telefonunuzu sallayarak hatayı bildirebileceğiniz bir Snapchat özelliği.

Aslında özelliği ilk kullanan Snapchat değildi. Google Haritalar, bu özelliği 2012 yılından beri kullanıyor. Facebook da 2019 yılında bir süre bu özelliğe sahipti. Şimdi ise Instagram, bu özelliği alıyor. Telefonunuzu salladığınızda ‘Rage Shake’ özelliği devreye giriyor ve bir ekran belirip size bir şeyin ters gidip gitmediğini soruyor. Böylelikle, uygulamayla ilgili şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Uygulama içi bir hata ile karşılaştığınızda ekranı sallayarak bir şikayet formuna ulaşmak için bazı uygulamalar da mevcut. Atlassian Confluence ve WARP gibi uygulamalar da bu konuda size yardımcı olabilir. Diğer uygulamalalar için de kullanabilirsiniz.

Instagram başkanı Adam Mosseri, yeni ‘Rage Shake’ özelliğini bir başka yenilikle birlikte duyurdu. Gelecek yeni özellik sayesinde, kaydırmalı olarak birkaç fotoğraftan oluşan bir gönderi paylaştığınızda eğer fotoğraflardan birini beğenmez ve kaldırmak isterseniz bunu mümkün kılacak.

Rage Shake, Android ve iOS‘larda kullanılır durumda iken, çoklu paylaşımlarda seçili fotoğrafı silme özelliği şimdilik yalnızca iOS‘ta mevcut. İlerleyen vakitlerde Android kullanıcılar için de gelmesi bekleniyor. ABD’de kullanıma sunulan fonksiyonların ne zaman global olarak kullanılacağı hakkında henüz bir tarih verilmedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası